بازتاب نیوز

کشته شدن 6 عضو طالبان در جوزجان افغانستان

١٤ حمل ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

وزارت دفاع ملی افغانستان امروز پنجشنبه 2 آوریل طی اطلاعیه‌‌ اعلام کرد که در درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و شبه نظامیان گروه طالبان در ولایت جوزجان در شمال این کشور 6 عضو این گروه کشته و 3 تن دیگر زخمی شده‌اند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: شبه نظامیان طالبان به بخش های مختلف شهرستان منگجیک جوزجان حمله کردند که با واکنش نیروهای امنیتی مواجه شدند. حملات این گروه به این شهرستان دفع شده است.

این درحالیست که ذبیح الله مجاهد٬ سخنگوی گروه طالبان در توییتر خود اعلام کرد: طالبان در مناطق تحت کنترل خود در صورت شیوع ویروس کرونا درگیری‌ها را متوقف خواهند کرد.

گفتنی است حملات شبه نظامیان طالبان در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته است. چند روز پیش در ولایت‌های زابل، بدخشان، دایکندی و برخی مناطق دیگر افغانستان شبه نظامیان این گروه به پاسگاه‌های مشترک نیروهای ارتش و پلیس حمله کردند که منجر به کشته شدن ده‌ها نفر شد.

این در حالی است که اسکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان در واکنش به حملات اخیر گروه طالبان تاکید کرد که این گروه به تعهد خود برای کاهش خشونت عمل نکرده است و اگر این حملات ادامه یابد نیروهای خارجی نیز در حمایت از نیروهای امنیتی افغان وارد عمل خواهند شد.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/کشته-شدن-6-عضو-طالبان-در-جوزجان-افغانستان/1789499

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading