بازتاب نیوز

اندوه یک نامه؛ شهروندان سیک‌ کشور را ترک می‌کنند

١٧ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

شهروندان سیک کشور پس از حملۀ مرگ‌بار مهاجمان/ مهاجم انتحاری به عبادتگاه آنان با فرستادن نامه‌یی به سفارت هند، خواستار ترک فوری افغانستان شده‎‌اند. ظاهراً مسئولیت این حمله را دولت اسلامی (داعش) به عهده گرفت.

حدود 700 تن از شهروندان سیک کشور با ارسال این نامه، خواستار ترک فوری افغانستان شده‌ و گفته‌اند که دیگر حاضر نیستند در این کشور زنده‌گی کنند.

در حمله اخیر گروه دولت اسلامی (داعش) که شش ساعت دوام کرد، دست‌کم ۲۶ نفر کشته شد و ۸ تن دیگر زخم برداشتند. وزارت داخله پسان‌تر گفت که این حمله با کشته شدن یک مهاجم پایان یافته است.

در این نامه که از نشانی اندین‌اکسپرس نشر شده، آمده که گروه داعش، تهدید بالقوه در مقابل شهروندان سیک افغانستان است و برای نابودی آنان تلاش می‌کند.

سال‌پار وزارت امور مهاجرین کانادا اعلام کرد که قرار است سیک‌ها و هندوهای افغانستان به این کشور بیایند. طرح انتقال سیک‌ها و هندوهای افغانستان به کانادا پس از حمله خونین انتحاری در ولایت ننگرهار گرفته شد. در این حمله مرگ‌بار که گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته بود، هفده شهروند سیک کشور کشته شدند.

پس از خبر انتقال کامل آنان به کانادا، شماری از شهروندان سیک کشور گفته بودند، در صورتی که دولت بتواند امنیت آنان را تأمین کند، هرگز افغانستان را ترک نخواهند کرد.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54249

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading