بازتاب نیوز

چهره‌های سیاسی خواهان توقف مقرری‌های تازه از سوی غنی شده‌اند

١٧ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین، محمدیونس قانونی، عبدالرب رسول سیاف و محمدکریم خلیلی که میانجی‌گری برای حل اختلاف غنی و عبدالله بر سر پست ریاست جمهوری را پیش می‌برند، در یک خبرنامۀ مشترک از رئیس جمهور غنی خواسته‌اند تا مقرری‌های جدید در حکومت را توقف دهد.

در این خبرنامۀ مشترک که امروز (یکشنبه، 17 حمل) نشر شده، آمده است که با توجه به حالات جاری در کشور، مساعی همه‌جانبه در راستای رسیدن به تفاهم و همکاری به خوبی جریان دارد.

این چهره‌های سیاسی همچنان از آقای عبدالله خواسته‌اند، مهلت ده روزه‌یی را که برای حل اختلافات تعیین کرده بود، تمدید کند.

خبرنامه افزوده: «پیشنهاد می‌نماییم تا جلالتمآب دکتور محمداشرف غنی از تعیینات مقام‌های حکومتی برای یک زمان مقتضی صرف‌ نظر کرده و جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله هم میعاد در نظر گرفته‌شده برای رسیدن به تفاهم را تمدید نمایند.»

آقای عبدالله، «رئیس جمهور دولت همه‌شمول» به تاریخ هفتم حمل مهلت ده روزه‌یی را برای حل اختلافات سیاسی به میان آمده با پادرمیانی بزرگان سیاسی کشور تعیین کرده بود. این مهلت روز گذشته پایان یافت.

نزدیکان آقای عبدالله روز گذشته هشدار دادند که اگر ارگ تقرری‌ها را متوقف نکند، سپیدار کابینۀ خود را اعلام خواهد کرد.

رئیس جمهور غنی در چند روز گذشته نامزد وزیران وزارت‌های خارجه، مالیه و اطلاعات و فرهنگ را معرفی کرده است. او همچنان، نامزد سمت ریاست عمومی امنیت ملی را نیز معرفی کرده، برای شهر کابل شهردار تازه گماشته و برای هرات والی تعیین کرده است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54253

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading