بازتاب نیوز

تدابیر مقامات محلی جوزجان برای مقابله با ویروس کرونا

١٧ حمل ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

تدابیر مقامات محلی جوزجان برای مقابله با ویروس کرونا
عبدالقادر مالیه، معاون والی جوزجان گفت:  روند دواپاشی و ضدعفونی‌سازی شهر شبرغان تا زمانی‌ که ویروس کرونا از بین نرود، ادامه خواهد داشت ، گفت: پس از شهر شبرغان ولسوالی‌های  دیگر ولایت جوزجان نیز دواپاشی خواهد شد.»
 به گفته او، حکومت محلی جوزجان برای جلوگیری و گسترش ویروس کرونا در این ولایت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 امان‌الله امین، مسئول دفتر ولایتی اکتید نیز گفت: «برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، 2شب در طول هفته، تمامی خیابان ها و کوچه های شهر شبرغان و ولسوالی‌های امن ولایت جوزجان را ضدعفونی می‌کنیم و این روند تا سه هفتۀ دیگر ادامه خواهد داشت.»

به گفته ی وی در کنار دواپاشی ایستگاه‌ها و اماکن مزدحم شهر، برای رانندگان وسایط نقلیه و شماری از نانوایی‌ها در شهر شبرغان، مواد ضدعفونی کننده نیز توزیع خواهد شد.

آقای امین خاطر نشان کرد: توصیه‌های صحی برای باشندگان این ولایت از برنامه‌های دیگر این نهاد است که همزمان با ضدعفونی‌سازی شهر آغاز شده است.

آمارهای وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که پس از ثبت نخستین واقعۀ ویروس کرونا در کشور تاکنون بیش از ۳۰۰ خانواده از ایران به ولایت جوزجان برگشته‌اند. آنان اطمینان داده‌اند که این خانواده‌ها تحت نظارت ریاست صحت عامۀ ولایت جوزجان قرار دارند.

به گفته معاون والی جوزجان، در حال حاضر افرادی که از ایران تازه برگشته اند در قرنطینه خانگی به سر می برند.

 این در حالی است که وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه امروز گفت که در 24 ساعت گذشته، 100 نمونه مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در لابراتوارهای کابل تست شده که 28 رویداد مثبت جدید دیگر ثبت گردید.
 
آقای مایار افزود: در کابل 10 نمونه مثبت، در قندهار 8 نمونه مثبت، در پکتیا 3 نمونه مثبت، بلخ 2 نمونه مثبت، سمنگان نیز 2 نمونه مثبت و در ولایت‌های کاپیسا، تخار و زابل هر کدام یک نمونه مثبت ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.
 
او گفت که با آمار ارائه شده در 24 ساعت گذشته، اکنون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کشور به 337 تن رسیده است.
 
از میان 337 نفر، تاکنون 17 نفر در ولایت‌های هرات، دایکندی، سمنگان، کاپیسا، قندهار، نیمروز، فراه و بادغیس بهبود یافته‌ و هفت نفر دیگر در ولایت‌های کابل، هرات، بلخ و دایکندی بر اثر این بیماری فوت کرده است.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/206990/تدابیر-مقامات-محلی-جوزجان-مقابله-ویروس-کرونا

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading