بازتاب نیوز

تنش‌های سیاسی در افغانستان کشورهای کمک کننده را ناامید کرده است

١٨ حمل ١٣٩٩ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی اعلام کرد که مسایل خصوصی و تنش‌های سیاسی در افغانستان باعث ناامیدی کشورهای کمک کننده به این کشور شده است.

الیس ویلز، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی طی پیام توئیتری اعلام کرد که تنش‌های سیاسی میان غنی و عبدالله رقیب وی باعث ناامیدی کشورهای کمک کننده به برنامه‌های شان در این کشور شده است.

او افزود: در حالی که جهانیان تحت فشار ویروس کرونا (کووید-19) و پیامد مخرب اقتصادی آن قرار دارند٬ کشورهای کمک کننده به افغانستان از برنامه‌ها و مسایل خصوصی که در برابر رفاه مردم این کشور مطرح میشود ناامید و خسته شده اند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که کشورش با تشکیل دولت موازی با استفاده از زور برای حل اختلافات سیاسی در افغانستان مخالف است.

این در حالی است که غنی و عبدالله در تاریخ 9 ماه مارچ با برگزاری مراسم تحلیف جداگانه به طور همزمان به عنوان رئیس جمهور افغانستان سوگند یاد کردند.

غنی طی روزهای گذشته شهردار جدید کابل٬ رئیس امنیت ملی و برخی از وزرای کابینه خود را معرفی کرده است. اختلاف او با عبدالله حل نشده و قرار است عبدالله نیز فهرست کابینه خود را اعلام کند.

برچسب ها: #تنش‌های سیاسی در , #افغانستان کشورهای , #کمک کننده را , #ناامید کرده است

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2020/04/07/tnshhy-sysy-dr-fgnstn-khshwrhy-khmkh-khnndh-r-nmyd-khrdh-st-1392560

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading