بازتاب نیوز

هشدار زنان دست‌فروش؛ اگر کمک نشود خودکشی می‌کنیم

١٩ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

ده‌ها تن از زنان بی‌سرپرست که در شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان دست‌فروشی می‌کنند، می‌گویند که با قرنطین‌ این شهر غذایی برای خوردن ندارند.

آنان که برای دریافت کمک در برابر ساختمان ولایت بغلان گرد آمده‌اند می‌گویند، حکومت محلی بغلان و کمیتۀ مدیریت عالی واقعات صحی اضطراری ویروس کرونا، همزمان با قرنطین شهر پلخمری به افراد روزمزد و نیازمند وعدۀ کمک داده‌اند.

 اما به گفتۀ این زنان، با گذشت دو روز هنوز هیچ کمکی به آنان صورت نگرفته است.

رخسار که پنج فرزند قدونیم‌قد دارد و در  شهر پلخمری دست‌فروش است می‌گوید، دو شبانه روز می‌شود که نانی برای خوردن ندارد.

او می‌افزاید که از دو روز به این‌سو ساعت‌ها پشت درِ مقام ولایت بغلان برای گرفتن کمک انتظار می‌کشد، اما تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده است.

بی‌بی‌گل، یک دست‌فروش دیگر سرپرست مقام این ولایت را در بخش رسیده‌گی به مشکلات مردم نیازمند به بی‌توجهی متهم می‌کند.

شهلا، یکی دیگر از زنان نیازمند در بغلان می‌گوید، پسرش با دست‌فروشی چرخ اقتصادشان را می‌چرخاند، اما با قرنطین شهر بیکار و دچار افسرده‌گی شده است.

این زنان دست‌فروش هشدار می‌دهند و می‌گویند که اگر به مشکلات‌شان رسیده‌گی نشود و کمکی به آنان صورت نگیرد، به گونۀ گروهی در برابر ساختمان ولایت بغلان خودکشی می‌کنند.

در این حال قدرت‌الله، رئیس کمیتۀ مدیریت عالی واقعات صحی اضطراری ویروس کرونا در بغلان می‌گوید، برای کمک به نیازمندان با شماری از بازرگانان در این ولایت دیدار کرده‌اند. به گفتۀ او، قرار است به زودی توزیع کمک به افراد روزمزد و نیازمند در این شهر آغاز شود.

دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، در شماری از شهرها از جمله کابل، هرات، نیمروز، بغلان و برخی شهرهای دیگر قیود روزگردی وضع کرده است.

تاکنون شمار رویدادهای مثبت این ویروس در کشور به ۴۲۳ رسیده که از این میان دو رویداد مثبت در ولایت بغلان ثبت شده است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54291

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading