بازتاب نیوز

سرپرست وزارت داخله به پولیس: گشت‌وگذار در شهر کابل باید فردا متوقف شود

١٩ حمل ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله می‌گوید که با توظیف یک هزار و ۶۰۰ سرباز پولیس و ۴۰۰ موتر فردا (چهارشنبه، ۲۰ حمل) گشت‌وگذار در شهر کابل جز در موارد استثنایی به صورت قطعی متوقف می‌شود.

آقای اندرابی روز سه‌شنبه، نزدهم حمل، به فرماندهان پولیس دستور داده است که به جز موارد استثنایی که شامل کارمندان صحی، رسانه‌ای، سکتور مخابرات و خرید برای نیازهای اولیه است، به هیچ کسی اجازه تردد در شهر کابل باید داده نشود.

او هم‌چنان از سربازان پولیس خواست که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به هیچ کسی مراعات نکنند و جلو گشت‌وگذارهای غیرضروری در شهر کابل را بگیرند.

سرپرست وزارت امور داخله تأکید می‌کند که پولیس باید به کارمندان دولتی که ادارات‌شان تعطیل شده‌اند، به هیچ صورت اجازه ندهند که به محل کارشان و یا برای تفریح بروند.

محمدمسعود اندرابی می‌گوید که باید تمام راه‌های منتهی به ننگرهار، قرغه کابل و شمالی بسته شود تا مردم در روزهای جمعه و پنج‌شنبه برای  تفریح از خانه بیرون نشوند.

در شهر کابل در نهم حمل برای سه هفته قیود روزگردی وضع شد. در این مدت در برخی موارد مردم به قیود گشت‌وگذار توجه نکرده‌اند.

وزارت صحت عامه روز سه‌شنبه اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهر کابل بیش‌تر از رقم اعلام شده است.

در کابل تاکنون ۷۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/interior-ministry-chief-to-police-the-patrol-in-kabul-must-be-stopped-tomorrow/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading