بازتاب نیوز

۲۷ میلیون افغانی در زمینه‌ی آگاهی‌دهی در مورد ویروس کرونا مصرف شده است

١٩ حمل ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

وحید عمر، مشاور ارشد ریاست‌جمهوری، می‌گوید که تا کنون، ۲۷ میلیون افغانی در راستای آگاهی‌دهی در مورد ویروس کرونا در افغانستان، مصرف شده است.
آقای عمر، روز سه‌شنبه (۱۹ حمل)، به گونه‌ی رسمی مسؤولیت کمیته‌ی دولتی ارتباطات عامه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را به وزارت صحت واگذار کرد.
او که پیش از این مسؤولیت این کمیته را به عهده داشت، گفت که سه هفته پیش، به عنوان رییس این کمیته، وعده‌ی تطبیق ۱۵ مورد را سپرده بود و در حال حاضر، تمام این موارد عملی شده است.
او افزود: «ساختن پیام‌های صحی در قالب‌های صوتی و تصویری، هماهنگی با مسؤولان شبکه‌های مخابراتی، چاپ یک میلیون اوراق تبلیغاتی، چاپ و نصب بیلبوردها در کابل، توظیف ۶۰ متخصص صحی و دینی برای شرکت در بحث‌های تخصصی رسانه‌ها و بلند بردن ظرفیت کال سنتر تا مرز پاسخ‌دهی به ۵ هزار پرسش در روز، از فعالیت‌های عمده‌ای بود که حالا عملی شده است.»
آقای عمر، تصریح کرد، اکنون که ادامه‌ی مسؤولیت آگاهی‌دهی در مورد ویروس کرونا به وزارت صحت واگذار شده، مردم در تمام نقاط کشور در مورد این که ویروس کرونا چیست و جلوگیری از آن چقدر برای صحت آن‌ها اهمیت دارد، آگاهی یافته اند.
او گفت که در کمیته‌ی آگاهی عامه تحت ریاست او، بیش از ۲۷ میلیون افغانی معادل ۳۵۰ هزار دالر امریکایی، مصرف شده و امور تدارکاتی و مالی این مبلغ نیز از سوی اداره‌ی امور ریاست‌جمهوری صورت گرفته است.
آقای عمر تصریح کرد: «این پول برای نشر پیام‌های صحی به رادیوها و تلویزیون‌ها، چاپ و نصب بیلبوردها در شهر کابل، ایجاد کال سنتر و تجهیزات مورد نیاز آن پرداخت شده و اسناد این مصارف نیز با جزئیات وجود دارد.»
این در حالی است که تا کنون، ۴۲۳ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده است. بیشتر این موارد، در ولایت‌های هرات و کابل ثبت شده است.
بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صحت، تا کنون ۱۴ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان جان باخته‌اند و ۲۰ نفر دیگر نیز، بهبود یافته و به خانه‌های شان منتقل شده‌اند.
وزارت صحت، گفته است که ویروس کرونا در افغانستان، وارد مرحله‌ی گردش اجتماعی شده و برای جلوگیری از گسترش آن، شهروندان باید رهنمودهای صحی را تطبیق کرده و از خانه‌های شان بیرون نشوند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/waheed-omar-kabul-moph-advertisement/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading