بازتاب نیوز

انتقادات برخاسته از تنش‌های سیاسی غنی-عبدالله و نگرانی‌ها از قطع کمک‌های امریکا

١٩ حمل ١٣٩٩ آریانا خبر

شهروندان در بخش‌های مختلف کشور می‌گویند که دو رهبر سیاسی، افغانستان را به گروگان گرفته و با گذشت هر روز، کشور را وارد وضعیت ناگوارتر می‌کنند. این شهروندان هشدار می‌دهند که زیان و تاثیر منفی قطع کمک‌های امریکا در پی تنش‌های سیاسی را مردم و نیروهای دولتی متقبل خواهند شد. آنان خواستار تفاهم فوری رهبران سیاسی اند.

ویرس کرونا، بحران سیاسی و منازعه، سه چالش کلانی اند که همز‌مان گریبان افغانستان را گرفته اند؛ چالش‌های که به طور روزافزون بیش‌تر می‌شوند و مردم را نگران‌تر می‌سازند‌.

برای مردم این وضعیت پذیرفتنی نیست، چراکه باور دارند در بحران فعلی افغانستان، کمک‌های جهان، به ویژه آمریکا، را نیز از دست می‌دهند که زیان آن را مردم خواهند دید.

در شمال افغانستان‌ نگرانی از بحران سیاسی و قطع کمک‌های میلیارد دالری هم‌چون پیامد این بحران، بالا گرفته است. مردم می‌گویند دو رهبر سیاسی امروز و آینده افغانستان را به گروگان گرفته اند.

در همین حال در شرق و غرب کشور نیز نگرانی هم‌سان وجود دارد؛ نگرانی از این‌که بحران سیاسی در شرایطی که کرونا، منازعه و خستگی جامعه جهانی از ناملایمتی ها در  افغانستان وجود دارد، روزهای تاریکی را بر مردم روا خواهد داشت.

هکذا در جنوب هم مردم از وضعیت سیاسی چندان خوش نیستند، از رهبران سیاسی می‌خواهند که هرچه زودتر  تفاهم کنند و افغانستان را از لبه‌ی پرتگا بیرون بکشند.

جامعه جهانی، به ویژه امریکا، پیسوته هشدار داده اند که اگر اشرف غنی و عبدالله کنار نیایند، کشورها و سازمان‌های تمویل کننده، برای افغانستان کمک‌های شان رامتوقف خواهند کرد؛ کمک‌های که ساختارهای کلیدی، به ویژه نهادهای امنیتی و دفاعی، را زنده نگه‌ داشته است.

لینک اصلی: https://ariananews.af/انتقادات-برخاسته-از-تنش‌های-سیاسی-غنی/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading