بازتاب نیوز

 ویروس کرونا؛ نزدیک به ۲۸ میلیون افغانی برای آگاهی عامه هزینه شده است

١٩ حمل ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: کمیته دولتی ارتباطات عامه برای وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مسوولیت خود را به صورت رسمی به وزارت صحت عامه منتقل کرد و پایان کار این کمیته را اعلام کرد.

محمداشرف غنی، رییس جمهور در ۲۵ حوت سال گذشته با صدور حکمی، کمیته دولتی ارتباطات عامه برای وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را ایجاد کرد. وحید عمر، رییس عمومی اداره ارتباطات عامه و استراتژیک و مشاور ارشد ریاست جمهوری به عنوان رییس این کمیته گماشته شده بود.

وحید عمر روز سه‌شنبه، نزدهم حمل، در یک نشست خبری اعلام کرد که تاکنون ۲۷ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۵۶۴.۷۴ افغانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در عرصه آگاهی‌دهی عامه مصرف شده است.

این مقدار پول برای نشر پیام‌های صحی در رسانه‌ها، نصب بلبورد و چاپ اوارق آگاهی هزینه شده است.

او گفت که کمیته هیچ پول فزیکی در اختیار نداشت و این مقدار پول از طریق تدارکات ملی اداره امور ریاست جمهوری به مصرف رسیده است.

به گفته وحید عمر، سه هفته پیش به عنوان رییس کمیته دولتی آگاهی عامه برای وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به کابینه حکومت برعملی کردن ۱۵ تعهد وعده داده بود که تا اکنون همه آن تعهدات عملی شده است.

وحید عمر از ساختن پیام‌های صحی وزارت صحت عامه در قالب‌های صوتی و تصویری برای نشر در رسانه‌ها، هم‌آهنگی با مسولان شبکه‌های مخابراتی، برای رساندن پیام‌های صحی به ۱۵ میلیون مشترک‌شان، چاپ یک میلیون اوراق آگاهی برای توزیع در محلاتی که زمینه دست‌رسی مردم به رادیو و تلویزیون ممکن نیست، چاپ و نصب بلبوردها در کابل، توظیف ۶۰ متخصص صحی و دینی برای اشتراک در بحث‌های تخصصی و بلند بردن ظرفیت «مرکز تماس» در وزارت صحت عامه را به عنوان بخشی از این تعهدات یاد کرد.

وحید عمر آگاهی‌دهی برای جلوگیری از ویروس کرونا را مهم خواند و افزود در صورت نیاز در این زمینه با وزارت صحت عامه در آینده نیز همکاری خواهد کرد.

لینک اصلی: https://8am.af/the-corona-virus-has-cost-nearly-28-million-to-raise-public-awareness/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading