بازتاب نیوز

وحید عمر: ۲۵ میلیون افغانی خرج آگهی‌دهی در مورد ویروس کرونا شده است

١٩ حمل ١٣٩٩ سلام وطندار

وحید عمر، مشاور ریاست جمهوری و مسئول کمیته دولتی ارتباطات عامه برای وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ختم کار این کمیته را اعلام کرد و گفت که تاکنون این کمیته ۲۷ میلیون افغانی را خرج آگاهی‌دهی در مورد ویروس کرونا در کشور کرده است.

آقای عمر امروز (سه‌شنبه، نوزدهم حمل) مسئولیت کمیته دولتی ارتباطات عامه برای وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را که آگهی‌دهی در مورد ویروس کرونا است، به وزارت صحت کشور سپرد.

با گسترش ویروس کرونا در کشور، رئیس‌جمهور غنی با صدور فرمانی در بیست‌وپنجم حوت سال گذشته این کمیته را ایجاد کرد و مسئولیت آن را وحید عمر، مشاور ارگ به عهده گرفت.

آقای عمر در نشستی که به منظور انتقال صلاحیت این کمیته به وزارت صحت برگزار شده بود، گفت که برنامه‌های او و همکارانش در این کمیته عملی شده است.

آقای عمر گفت: «ساختن پیام‌های صحی در قالب‌های صوتی و تصویری، هماهنگی با مسؤولان شبکه‌های مخابراتی، چاپ یک میلیون اوراق تبلیغاتی، چاپ و نصب بیلبوردها در کابل، توظیف ۶۰ متخصص صحی و دینی برای شرکت در بحث‌های تخصصی رسانه‌ها و بلند بردن ظرفیت کال سنتر تا مرز پاسخ‌دهی به ۵ هزار پرسش در روز، از فعالیت‌های عمده‌ای بود که حالا عملی شده است.»

مشاور ریاست جمهوری تأکید کرد که این کمیته پول فزیکی در اختیار نداشت و مقدار پول مصرف شده از آدرس تدارکات ملی اداره امور ریاست جمهوری به مصرف رسیده است.

آقای عمر آگهی‌دهی در پیوند به ویروس کرونا و راه‌های جلوگیری از گسترش آن را مهم خواند و گفت که در صورت ضرورت با وزارت صحت همکاری می‌کند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 423 تن رسیده و این ویروس در 24 ولایت کشور شیوع پیدا کرده است. براساس گفته‌های وزارت صحت، 14 تن در پی ابتلا به ویروس کرونا درگذشته اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=54296

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading