بازتاب نیوز

پمپئو به غنی و عبدالله: اگر با طالبان توافق نکنید امریکا سربازان خود را به صورت کامل خارج می‌کند

١٩ حمل ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: شبکه‌ی ان‌بی‌سی بخشی از جزییات سفر اخیر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا به کابل و گفت‌وگوهایش را با محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله فاش کرد.

این شبکه در گزارشی گفته است که مایک پمپئو در این سفر که در چهارم ماه حوت به کابل انجام شد، حامل پیام دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا بوده و آن را در یک نشست فشرده با محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله در میان گذاشته است.

وزیر خارجه امریکا در کابل به محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله گفته است که اختلاف‌ها را کنار بگذارند و با طالبان به توافق برسند.

طبق گزارش شبکه ان‌بی‌سی، مایک پمپئو به غنی و عبدالله هشدار داده است که اگر با طالبان به توافق نرسند، امریکا تمامی سربازانش را از افغانستان خارج می‌کند.

این گزارش به نقل از دو مقام بلند‌پایه و یک دیپلمات خارجی آگاه از جزییات سفر مایک پمپئو به کابل تهیه شده است.

وزارت خارجه امریکا پس از پایان سفر مایک پمپئو به کابل اعلام کرد که به دلیل اختلاف‌ها میان محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله که بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری برخاسته است، یک میلیارد دالر از کمک‌هایش را به افغانستان قطع کرد.

در دو روز گذشته آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه امریکا نیز از ادامه اختلاف‌ها میان محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله به شدت انتقاد کرده است.

لینک اصلی: https://8am.af/mike-pompeo-to-ghani-and-abdullah-if-you-dont-agree-with-the-taliban-the-united-states-will-withdraw-its-troops-completely/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading