بازتاب نیوز

مبتلا شدن ۴۱ کارمند صحی به ویروس کرونا در هرات

١٩ حمل ١٣٩٩ طلوع نیوز

مسوولان شفاخانه حوزه‌یی هرات می‌گویند، ۴۱ کارمند این شفاخانه که شامل پزشکان، پرستاران و کارمندان اداری می شوند، به بیماری کویدنزده دچار شده اند.

تنها در یک هفته گذشته ۲۵ تن از پزشکان و کارمندان صحی شفاخانه حوزه‎یی هرات به بیماری کوید نزده مبتلا شده اند.

ناصر حبیب رییس شفاخانه حوزه یی هرات می گوید: «تعدادی از داکتران و کارمندان خدماتی، اداری و نرسینگ ما به ویروس کرونا مبتلا شده اند اما خوشبختانه وضعیت همه خوب است و هیچ کدام وضعیت وخیم ندارد.»

شماری از پزشکان نگران افزایش مبتلا شدن کارمندان صحی به ویروس کرونا استند. آنان از وزارت صحت عامه می خواهند که امکانات ایمنی بیشتری در اختیار کارمندان صحی قرار دهد.

بشیر احمد بارکزی یک پزشک شفاخانه حوزه‌یی هرات می‌گوید: «شفاخانه های و مراکز درمانی جاهایی استند که ما بیشترین تماس را با ویروس کرونا داریم و نیاز است که وسایل و امکانات مورد نیاز در اختیار ما قرار داده شود.»

کمال ناصر فقیریار دیگر پزشک شفاخانه حوزه‌یی هرات می گوید: «خواست من از وزارت صحت عامه این است که در قسمت محافظت داکترانی که در خط اول مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند و در تداوی مریضان کار می کنند اقدام کند.»

مسوولان صحت عامه هرات مبتلا شدن سه پزشک شفاخانه کوید نزده این ولایت به ویروس کرونا را تایید می کنند. در همین حال ریاست صحت عامه هرات کمبود امکانات صحی به منظور حفاظت از پزشکان در برابر ویروس کرونا در مرکزهای صحی این ولایت را می پذیرد.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه هرات گفت: «نظر به مشکلی که در تدارکات و بودجه وجود دارد نمی توانیم تمامی کارمندان صحی را با امکانات مورد نیاز مجهر بسازیم. این مشکل وجود ندارد و امکان ندارد که تمام کارمندان صحی افغانستان با امکانات مورد نیاز مجهز باشند و تمام نکات ایمنی را رعایت کنند.»

شمار کارمندان صحی دچار به کوید نزده در ولایت هرات هفته پیش شانزده تن بود اما حالا به چهل و یک تن افزایش یافته است. اکثر این پزشکان و کارمندان صحی در انزوای خانه گی به سر می برند و وضعیت صحی شان مناسب خوانده می شود.

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/مبتلا-شدن-۴۱-کارمند-صحی-به-ویروس-کرونا-در-هرات

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading