بازتاب نیوز

متوقف شدن نشست‌های هیئت طالبان دربارۀ رهایی زندانیان

١٩ حمل ١٣٩٩ طلوع نیوز

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید که هیئت این گروه که اکنون در کابل از بهر رهایی زندانیان است، سر از امروز (سه‎‌شنبه ۱۹ حمل) در نشست هایی که بی نتیجه بوده‎اند، اشتراک نخواهد کرد.

شاهین در پیامی در صحفۀ تویترش نگاشته‌است که این گروه بر بنیاد توافقنامه با امریکا، تیم تخنیکی کمیسیون زندانیان را برای "تصدیق و تثبیت زندانیان به کابل فرستاد، اما "متأسفانه به بهانه‌های مختلف رهایی آنها تا اکنون به تعویق افتاده‌است."

روز دوشنبه، عبدالمتین بیک عضو هیئت گفتگو کننده صلح با طالبان خواست طالبان را برای رهایی پانزده فرمانده بلند پایه شان، پذیرفتنی نمی داند.

آقای بیک گفت که رهایی پانزده فرمانده بلندپایه طالبان که در حمله های بزرگ هراس افگنانه دست داشتند به سقوط ولایت ها در کشور و ادامه خشونت ها منجر خواهد شد.

در همین حال، نیروهای امریکایی در افغانستان اعلامیه طالبان را در باره نقض توافق با این گروه رد میکنند و هشدار میدهند که از حمله های طالبان در برابر نیروهای امنیتی افغانستان دفاع خواهند کرد.

سنی لگیت، سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان، در این باره گفت: «نیروهای امریکایی در افغانستان، مقررات نظامی توافقنامه امریکا و طالبان را حفظ کرده و می‌کند، غیر این هر ادعا، بی بنیاد است.»

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/متوقف-شدن-نشست‌های-هیئت-طالبان-دربارۀ-رهایی-زندانیان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading