بازتاب نیوز

ارگ: پس از صلح به حضور نیروهای خارجی در افغانستان نیازی نیست

٢٠ حمل ١٣٩٩ اسپوتنیک

 به گزارش اسپوتنیک، «وحید عمر» رئیس اداره ارتباطات عمومی و راهبردی ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت: در صورتی که افغانستان به صلح برسد پس از آن به حضور نیروهای خارجی در کشور نیازی نخواهد بود.

این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیرش به کابل به رهبران سیاسی افغانستان هشدار داده بود که اگر با طالبان به توافق نرسند ضمن کاهش یک میلیارد دالری کمک‌ها، آمریکا تمام نیروهایش را نیز از افغانستان خارج می‌کند.

عمر در این باره نیز با اشاره به پیمان امنیتی کابل-واشنگتن تاکید کرد که تا زمان رسیدن افغانستان به صلح، همکاری‌های مالی و نظامی آمریکا با این کشور ادامه خواهد یافت.

مشاور ارشد «اشرف غنی» گفت که دولت افغانستان اقدامات لازم را برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی انجام داده و اکنون نوبت طالبان است تا با دولت وارد مذاکره شود.

طالبان خواستار آزادی 5 هزار زندانی این گروه به عنوان پیش‌شرط مذاکرات بین‌الافغانی است و با بی‌نتیجه بودن گفت‌وگوهای تیم فنی طالبان با مقامات افغان این گروه تیم مذاکره‌ کننده‌اش را از کابل خارج می‌کند.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202004084960123-ارگ--پس-از-صلح-به-حضور-نیروهای-خارجی-در-افغانستان-نیازی-نیست/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading