بازتاب نیوز

توزیع ماشین آلات پروسس لبنیات توسط سازمان خوراک و زراعت ملل متحد در هرات

٢٧ ثور ١٣٩٩ روزنامه اقتصادی وادصم

سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد ویا FAO در همکاری با ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات به ارزش بیش از ده میلیون افغانی، وسایل و ماشین آلات پروسس لبنیات به شرکت های پروسس لبنیات در این ولایت توزیع نمود.

به گفته مسئولان ریاست زراعت ولایت هرات، هدف از توزیع این ماشین آلات افزایشی تولید، بهبود کیفیت و ایجاد شغل در بخش پروسس لبنیات میباشد.  

این ماشین آلات شامل شیر سردکن، ذخیره های شیر، پاستوریزه کننده، قروت ساز، پنیر ساز، ماشین تولید چکه، میز های استیلی، بشکه های انتقال شیر و مسکه ساز می باشند که به ارزش مجموعی ۱۰٫۴۱۲٫۰۰۰ افغانی برای ۱۷ شرکت تولید و پروسس کننده لبنیات در ولایت هرات توزیع شده است.

انجنیر عبدالصبور رحمانی، رئیس زراعت و مالداری هرات میگوید که این ماشین آلات توسط FAO برای ۱۷ شرکت تولید و پروسس کننده لبنیات توزیع شده است که از این میان ۱۱ شرکت آن مربوط مردان و ۶ شرکت دیگر آن مربوط زنان میباشد.

رئیس زراعت و مالداری هرات علاوه نمود: “با توزیع این ماشین آلات، ما شاهد افزایش کمیت در تولید و بهبود کیفیت در پروسس محصولات لبنیاتی خواهیم بود، و امیدواریم تا حد زیاد از وابستگی به محصولات مشابه وارداتی بی نیاز شویم. “

 

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/komak-fao-ba-sherkat-hai-labaniyat-afghanistan-7272/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading