بازتاب نیوز

خلیل‌زاد: غنی و عبدالله نباید اشتباهات حکومت وحدت ملی را تکرار کنند

٢٩ ثور ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه امریکا برای صلح افغانستان از امضای توافق‌نامه‌ی سیاسی میان رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه استقبال کرده و از آنها خواسته است که نباید اشتباهات حکومت وحدت ملی را تکرار کنند.

آقای خلیل‌زاد شب گذشته در صفحه‌ی تویتر خود نگاشته است که امریکا آماده است تا در روند صلحی که جنگ را خاتمه دهد با حکومت جدید افغانستان شریک باشد.

او گفته است: "ایالات متحده آماده است تا در روند صلحی که جنگ را خاتمه دهد با حکومت جدید شریک باشد. این روند باید مبتنی بر عملی نمودن به وقت آن تعهداتی باشد که تا امروز صورت گرفته اند. هر دو رهبر نباید اشتباهاتی را که در زمان حکومت وحدت ملی وجود داشت تکرار نمایند، همان‌گونه که افغان‌ها برای این حکومت مذاکره کردند."

آقای خلیل‌زاد افزوده است که پس از یک مدت طولانی، اشرف غنی و عبدالله عبدالله بر حکومت همه شمولی توافق کرده اند که در آن آقای عبدالله روند صلح را رهبری خواهد کرد.

نماینده‌ی ویژه امریکا برای صلح افغانستان از عبدالله عبدالله خواسته است تا با سرعت و فوریت کامل حرکت کرده و حکومت نیز از او در راستای صلح حمایت کند.

اشرف غنی و عبدالله عبدالله روز گذشته ۲۸ ثور، توافق‌نامه‌ی سیاسی را امضا کردند و به تنش‌های سیاسی که پس از اعلام نتایج انتخابات به میان آمده بود پایان دادند.

براساس این توافق‌نامه عبدالله عبدالله ریاست شورای عالی مصالحه ملی را برعهده می‌گیرد و وزیران به صورت پنجاه – پنجاه از سوی غنی و عبدالله معرفی می‌شوند.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42074-2020-05-18-04-03-23

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0