بازتاب نیوز

۱۵۰ تن میوه خشک از طریق بندر چابهار به هند صادر میشود

٢٩ ثور ١٣٩٩ روزنامه اقتصادی وادصم

قرار است ۱۵۰ تن میوه خشک از طریق بندر چاه بهار ایران به هند صادر شود، این محموله توسط هفت لاری از ولایت قندهار به بندر چابهار انتقال یافته ‌و از طریق این بندر به کشور هند صادر میشود.

 اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان در اعلامیه گفته است که در راستای از سرگیری صادرات کشور در جریان بحران ویروس کرونا، یک محموله صادراتی افغانستان که شامل ۱۵۰ تن میوه خشک میباشد، توسط ۷ لاری از ولایت قندهار به بندر چابهار انتقال یافته تا از طریق این بندر به کشور هند صادر شود.

 در اعلامیه که از طرف این اتاق امروز شنبه، ۲۷ ثور به نشر رسید آمده‌ است که در هفته های آینده محموله های دیگر صادراتی نیز از طریق بندر چابهار به هند انتقال خواهند یافت.

 این دومین محموله صادراتی افغانستان به خارج، بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور میباشد، نخستین محموله صادراتی افغانستان شامل ۱۱۰ تن جلغوزه به تاریخ ۲۳ ثور سال جاری از طریق دهلیز هوایی به چین صادر گردید.

 اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان تاکید نمود که در تلاش است تا با همکاری حکومت افغانستان، شرکای تجارتی در منطقه و نهاد های بین المللی، دهلیز های صادراتی کشور را بازگشایی کند.

 این در حالیست که دومین محموله گندم کمکی هند با وزن مجموعی ۱۰ هزار تن روز چهار شنبه ۲۴ ثور به بندر چاه بهار رسید و در حال انتقال به افغانستان میباشد.

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/150-ton-meweh-khushk-az-tariq-bandar-chabahar-ba-india-saader-meshawad/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading