بازتاب نیوز

سراج: طالبان با پشتیبانی پاکستان قصد تصرف چند ولایت را دارند

٣٠ ثور ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

احمد ضیا سراج، سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید که طالبان با پشتیبانی پاکستان می‌خواهند چند ولایت را زیر تصرف آورده و رهبری‌شان را به افغانستان انتقال دهند.

کمیسیون امنیت داخلی و دفاعی مجلس نمایندگان، امروز سه‌شنبه ۳۰ ثور، احمد ضیا سراج، سرپرست ریاست امنیت ملی، مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله و بسم‌الله وزیری، لوی درستیز وزارت دفاع ملی را برای پاسخ‌گویی در پیوند به افزایش ناامنی‌ها و حملات طالبان، به این مجلس فراخوانده است.

آقای سراج در این نشست گفت که طالبان با پشتیبانی پاکستان در صدد انتقال رهبری‌شان از این کشور به افغانستان است و از این رو می‌خواهد یکی – دو ولایت را زیر تسلطش بیاورند.

او با تاکید بر دست داشتن طالبان بر حمله‌های پسین کابل و ننگرهار گفت که این گروه رابطه‌اش با گروه‌های هراس‌افگن جهانی را همچنان مستحکم نگه داشته است.

همزمان مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله در این نشست گفت که طالبان اصلاً اراده‌یی برای صلح نداشته و در زمستان سال گذشته، هم‌زمان با گفتگوهای صلح، برای جنگ تمام عیاری آمادگی گرفته‌ و حتا نسبت به زمان مشابه سال پار، حمله‌های‌شان را به‌گونه‌ی چشم‌گیر افزایش داده اند.

بسم الله وزیری، لوی درستیز وزارت دفاع ملی در نشست پاسخ‌گویی به کمیسیون امنیت داخلی و دفاعی مجلس گفت که بربنیاد آمار این وزارت، طالبان تنها در یک هفته‌ی گذشته، ۶۳۰ حمله را در سراسر کشور انجام داده‌‌اند.

با این حال، خان‌آغا رضایی، رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان و شماری از عضوهای دیگر این مجلس با نگرانی از افزایش ناامنی‌ها در گوشه و کنار کشور به ویژه غزنی، از امکان سقوط این ولایت به دست طالبان هشدار می‌دهند.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42089-2020-05-19-12-30-14

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0