بازتاب نیوز

شمار مبتلایان به کووید-19 در افغانستان به مرز 9 هزار نفر نزدیک شد

١ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

وحید مجروح، معاون وزیر بهداشت افغانستان امروز به رسانه‌ها اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته با ثبت 531 مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید-19) در کشور آمار کل مبتلایان به 867 نفر رسید.

وی افزود: تعداد قربانیان ویروس کرونا در کشور با فوت 6 تن دیگر طی شبانه روز گذشته به 193 نفر رسید و تاکنون نیز 938 بیمار نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ ترخیص شده‌اند.

مجروح با نگرانی از افزایش روزافزون مبتلایان به کرونا در افغانستان تصریح کرد: شهروندان ما با حضور گسترده در اماکن عمومی از جمله بازار و میادین شهرها پروتکل‌های بهداشتی و مقررات قرنطینه را نادیده می‌گیرند.

کابل و هرات به عنوان دو کلان‌شهر افغانستان با بیشترین آمار ابتلا به ویروس جدید کرونا به ترتیب در رده اول و دوم ولایات این کشور قرار دارند.

این وزارتخانه پیش از این نیز اعلام کرد که اگر مردم به دستورالعمل های بهداشتی و قرنطینه خانگی رعایت نکنند، شاهد افزایش شدت پاندمی کرونا خواهند بود.

طبق تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، مردم افغانستان در سراسر این کشور به ویژه در کلان‌شهرها با عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای خرید عید در بازارها حضور یافته اند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا «کووید-19» نخستین بار در دسامبر 2019 در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از 210 کشور تبدیل به بیماری «همه‌گیر» شد.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/شمار-مبتلایان-به-کووید-19-در-افغانستان-به-مرز-9-هزار-نفر-نزدیک-شد/1848651

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading