بازتاب نیوز

از تلاش های خلیلزاد باید حمایت شود – مارک گروسمن

١ جوزا ١٣٩٩ صدای آمریکا

مارک گروسمن، نماینده ویژهٔ سابق ایالات متحده برای افغانستان و پاکستان گفته است که برای نائل آمدن به صلح و مؤفقیت پروسهٔ مصالحه، باید از اقای خلیل زاد و پروسهٔ که او انرا رهبری می کند، حمایت شود.

آقای گروسمن این سخنان را در حالی ابراز داشته است که زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور مصالحۀ افغانستان روز گذشته (چهار شنبه ۲۰ می) در دیدار با رییس جمهور و رییس شورای عالی مصالحۀ افغانستان بر اقدامات بعدی پروسۀ صلح و تطبیق توافقنامه میان دو رهبر سیاسی افغان تاکید کرده است.

مارک گروسمن همچنان در اشاره به ماموریت نظامی ایالات متحده در افغانستان گفته است که "جنگ را برنده شدیم".

این دپلومات سابق ایالات متحده در یک مصاحبه با تلویزون آشنا – صدای امریکا،گفته است که هدف عمدهٔ حضور سربازان امریکایی در افغانستان، حصول اطمینان در مورد این بود که بار دیگر از خاک افغانستان علیهٔ ایالات متحده و متحدینش استفاده صورت نگیرد.

اقای گروسمن گفته است که "در حال حاضر افغانستان کشوری نیست که از ان بر امریکا حمله صورت گیرد و من فکر میکنم که این هدف عمدهٔ ما، متحدین ما و نیروهای امنیتی افغانستان براورده شده است".

در این مصاحبه مارک گروسمن توافق سیاسی میان رئیس جمهور اشرف غنی و داکتر عبدالله عبدالله را نیز یک "حرکت خردمندانه٬ توصیف کرده است".

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/interview-grossman/5430195.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading