بازتاب نیوز

زورمندان زمین‌های دولتی را در بغلان غصب کردند

٢ جوزا ١٣٩٩ سلام وطندار

 

 

زمین‌های بازار فروش حیوانات در صد متری فرماندهی پولیس بغلان از سوی زورمندان در حال غضب‌شدن است.

زمین‌هایی که ریاست نساجی و شهرداری پلخمری بغلان با هم بر سر آن دعوا دارند، اما شماری از زورمندان در حال غصب‌کردن این زمین‌ها هستند.

حاجی‌قادر، رئیس دستگاه نساجی پلخمری به سلام‌وطندار می‌گوید که این زمین‌ها مربوط این نساجی است و برای جلوگیری غصب‌شدن آن از سوی زورمندان بارها به فرماندهی پولیس و ریاست امنیت ملی این ولایت مکتوب رسمی فرستاده‌اند.

 به گفتۀ او، اما هنوز این نهادها جلو غضب این زمین‌ها را نگرفته‌اند. اما نظام‌الدین حمیدی، شهردار پلخمری می‌گوید که این زمین‌ها مربوط به شهرداری است و با ریاست نساجی بر سر آن دعوا دارند.

آقای حمیدی می‌افزاید که تاکنون هیچ‌کسی اجازهٔ ساخت‌وساز بر این زمین‌ها را ندارد.

از سوی دیگر نذیر نظم، سخنگوی مقام ولایت بغلان می‌گوید که آنان به هیچ‌کسی اجازهٔ غصب زمین‌های دولتی و ریاست نساجی را نمی‌دهند.

 با آن که این سه نهاد می‌گویند، این زمین‌ها مربوط دولت است، اما دیده می‌شود که در این منطقه یک منزل مسکونی از سوی زورمندان ساخته‌شده و افراد دیگری هم می‌خواهند تا بر گسترۀ این زمین‌ها خانه بسازند.

 با آن که رئیس جمهور غنی برای جلوگیری از غصب زمین‌های دولتی فرمان صادر کرده، اما این فرمان در بغلان هنوز روی کاغذ باقی مانده است.

از سوی دیگر در ولایت بغلان کمیته‌یی به ریاست سرپرست این ولایت برای جلوگیری از غصب زمین‌های دولتی ایجاد شده، اما این کمیته تاکنون هیچ‌کاری در این زمینه انجام نداده است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55211

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading