بازتاب نیوز

عالم دین: مسلمانان نباید نسبت به سرنوشت مردم فلسطین بی‌تفاوت باشند

٢ جوزا ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

عالم دین: مسلمانان نباید نسبت به سرنوشت مردم فلسطین بی‌تفاوت باشند
معاون شورای علمای شیعه هرات می‌گوید که بر هر انسان آزاده و هر انسانی که وجدان بیدار و آگاه دارند، مظلومیت مردم فلسطین هویدا است و وظیفه هر فرد مسلمانان است که در مقابل سرنوشت مظلومانه مردم فلسطین بی‌تفاوت نباشند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-هرات: حجت‌الاسلام والمسلمین محرم حسین عظیمی، معاون شورای علمای هرات در گفتگو با خبرنگار آوا گفت: "حقیقتا بحث قدس یک بحث عمیق در بین امت اسلامی است و سال‌هاست که فریاد غربت و مظلومیت مردم مظلوم فلسطین بلند است."
 
وی افزود: جامعه‌ای که امروز داد از حقوق بشر و دموکراسی می‌زند، با کمال تاسف در قبال مظلومیت مردم فلسطین خاموشی اختیار کرده است.
 
عظیمی ادامه داد: بر هر انسان آزاده و هر انسانی که وجدان بیدار و آگاه دارد، مظلومیت مردم فلسطین هویداست و وظیفه هر فرد مسلمانان است که در مقابل سرنوشت مظلومانه مردم فلسطین بی‌تفاوت نباشند.
 
این عالم دین بیان کرد "متاسفانه استکبار با ایجاد تفرقه، اختلاف، جنگ و نفاق را در کشورهای اسلامی به راه انداختند که باید مسلمانان با بیداری و هوشیاری تمام در مقابل دسیسه های استکبار جهانی بایستند و از مظلومیت فلسطین دفاع نمایند."
 
معاون شورای علمای شیعه هرات، ضمن محکوم نمودن معامله ننگین قرن از مسلمانان جهان خواست تا در مقابل این معامله یک صدا باشند و این معامله ننگین را محکوم نمایند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/210514/عالم-دین-مسلمانان-نباید-نسبت-سرنوشت-مردم-فلسطین-بی-تفاوت-باشند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading