بازتاب نیوز

افغانستان| جریان قدس برای مسلمانان مسئله اصلی است

٢ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، شورای اخوت اسلامی در ولایت هرات تاکید کرد که روز جهانی قدس متعلق به تمام جهان اسلام است و همه بزرگان اسلام از این روز حمایت می‌کنند.

مولوی سیداحمد آخوندزاده رئیس دفتر و سخنگوی شورای اخوت اسلامی در ولایت هرات اظهارداشت که این شورا همه ساله از روز جهانی قدس، به صورت باشکوه و با حضور چند هزار نفری علمای شیعه و سنی، مقامات دولتی و شخصیت‌ها و مردم تجلیل می‌کرد اما در سال جاری با توجه به شیوع کرونا گردهمایی‌ها را لغو کرده است.

وی افزود: قدس از مسلمانان است و باید در نهایت به مردم فلسطین بازگردد.

حجت‌الاسلام محمد رجب‌زاده، عضو هیئت رهبری شورای اخوت اسلامی در هرات نیز روز جهانی قدس را متعلق به همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان عنوان کرد.

وی تاکید کرد که جریان قدس برای مسلمانان یک مسئله اصلی است.
 
این عالم دین بیان کرد که "وحدت، اتفاق، اخوت و برادری اسلامی تنها چیزی است که همه مسلمانان را به هم می‌رساند و از این طریق می‌توانند تمام مشکلات جهان، به ویژه مشکلات خود افغانستان را حل کنند."

علمای شیعه افغانستان: سران کشورهای اسلامی با رد سازش از معامله ننگین قرن جلوگیری کنندمردم غرب افغانستان با آتش زدن پرچم اسرائیل: دوست و دشمن در روز قدس مشخص می‌شود + عکسمجمع روحانیت شمال افغانستان: امت اسلامی و ملت مجاهد فلسطین به زودی قدس را آزاد می‌کنند

به گزارش آوا، در نشست شورای اخوت اسلامی، مولوی غلام محمد مصون یکی دیگر از اعضای شورای اخوت اسلامی گفت که «بیت‌المقدس ارزش بسیار زیاد و فلسطین اهمیت والایی دارد و ما متاثر هستیم که بعضی افراد با اینکه خود را مسلمان می‌دانند از این مسئله دوری می‌جویند و می‌گویند که درکشور ما و دیگر کشورهای اسلامی مشکلاتی وجود دارد و تنها فلسطین با مشکل روبرو نیست».
 
مولوی مصون تصریح کرد که هدف ما از بزرگداشت روز جهانی قدس در افغانستان نه تنها تجلیل از این روز، بلکه تلاش برای وحدت امت اسلامی است.
 
وی تاکید کرد که پیشنهاد و انتظار این است که امت اسلامی در یک صف قرار گیرند و از سرزمین‌های اسلامی دفاع کنند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/03/02/2271311/افغانستان-جریان-قدس-برای-مسلمانان-مسئله-اصلی-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading