بازتاب نیوز

عالمان دینی: فلسفه اساسی روز جهانی قدس، زنده نگه داشتن ارزش‌ها و یادآوری قضیه تاریخی فلسطین است

٢ جوزا ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

عالمان دینی: فلسفه اساسی روز جهانی قدس، زنده نگه داشتن ارزش‌ها و یادآوری قضیه تاریخی فلسطین است
علمای دینی می‌گویند که با وجود این‌که بیش از 60 سال است که مردم فلسطین به جرم حق‌خواهی وعدالت‌طلبی مورد ظلم و تجاوز رژیم صهیونیستی قرار دارد و  هر چند که تاکنون اثر امیدوار کننده‌ای برای پایان این جنایات، دیده نمی‌شود، اما پیروزی نهایی متعلق به مردم فلسطین است.
 
خبرگزاری صدای افغان (آوا)-کابل: حجت‌الاسلام و المسلمین محمدفیاض ارزگانی سخنگوی شورای علمای شیعه افغانستان در مصاحبه با خبرگزاری صدای افغان گفت که فلسفه اساسی روز جهانی قدس که توسط حضرت امام خمینی (ره) نام گذاری شد، این است که فریاد مظلومیت و حق خواهی مردم فلسطین خاموش نگردد و ایده دفاع از قدس به فراموشی سپرده نشود.
 
ارزگانی افزود: با اینکه گاهی صداهای خصمانه‌ای از حلقوم برخی افراد بلند می‌شود که روز قدس و شعارهایی که در این روز داده می‌شود، هیچ دردی را دوا نمی‌کند، اما باید گفت که چهل سال است که قضیه فلسطین تحت عنوان همین روز جهانی قدس زنده نگه داشته شده است.
 
این عضو ارشد شورای علمای شیعه همچنان اظهار داشت که "نتیجه دیگر روز جهانی قدس این است که امت مسلمان و جریان‌هایی که خواهان عدالتند و در برابر ظلم و استبداد ایستادگی دارند، اکنون همه بیدار شدند و به مظلومیت و محرومیت مردم فلسطین پی برده‌اند و امروز می‌بینیم که هرچند روز جهانی قدس به دلیل بیماری کرونا، تجلیل نمی‌شود، اما مسلمانان از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همدردی خود را به صورت گسترده و آشکار ابراز می‌کنند."
 
فیاض بیان کرد که امروز در رابطه با قضیه فلسطین عمدتاً دو جبهه در برابر هم قرار دارند، ملت‌های مسلمان و آزادی خواهان جهان و رژیم اشغال‌گر صهیونیستی و هواخوان بین‌المللی‌شان، اما تردیدی وجود ندارد که نتیجه این مبارزه دوامدار به نفع مسلمانان خواهد بود.
 
به باور فیاض، در این مبارزه دوامدار طبیعی است که هر دو طرف تلاش می‌کنند تا امتیازاتی به دست بیاورند و این هم یک حقیقت است که امروز اسرائیل سرزمین‌های بیشتری از فلسطینی‌ها را اشغال کرده، اما فراموش نکنیم که مقاومت ملت‌های مسلمان ادامه دارد و در طول تاریخ، تجربه نشان داده که در نهایت موفقیت از آن این ملت‌ها است.
 
فیاض تصریح کرد که امروز مشکل اساسی در جهان اسلام اختلافات سیاسی میان برخی از زمامداران کشورهای اسلامی و جانب‌داری و همسویی بعضی از سلاطین خودفروخته با رژیم صهیونیستی است که بر مظلومیت مردم فلسطین افزوده است.
 
فیاض تاکید کرد که با وجود تمام سنگ‌اندازی ها و کارشکنی ها از سوی زمام‌داران مستبد و قدرت طلب جهان عرب، اما ملت‌های مسلمان روز به روز بیدارتر می‌شوند و پا به پای تحولات سیاسی رشد کرده و در نهایت زمانی فرا خواهد رسید که ملت‌ها، حکومت‌هایی را تشکیل دهند که با آنها همسو و همصدا باشند و آنگاه است که جهان اسلام در محوریت واحد قرار گرفته، نه تنها از مردم فلسطین بلکه توان حمایت از مظلومین جهان را نیز خواهد داشت.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/210536/عالمان-دینی-فلسفه-اساسی-روز-جهانی-قدس-زنده-نگه-داشتن-ارزش-ها-یادآوری-قضیه-تاریخی-فلسطین

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading