بازتاب نیوز

بحران کرونا؛ مهاجران پول کمتری به خانواده شان می فرستند

٢ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

براساس گزارش بانک جهانی، مهاجران در سرتاسر جهان در سال گذشته ۵۵۴ میلیارد دالر به خانواده‌ های شان فرستاده اند که این رقم معادل سه برابر کمک‌های انکشافی درسطح جهانی بوده است.

مرتبط:  مهاجران کاری مبالغ بی سابقه ای را به خانواده های شان ارسال کردند

اما از دید گیرد مولر، وزیر کمک های انکشافی و همکاری‌های اقتصادی آلمان، ارسال پول توسط مهاجران به میلیون ها نفر از اعضای خانواده شان در کشورهای در حال توسعه، هرچند بی اندازه مهم است، اما نمی‌تواند جایگزین کمک‌های انکشافی باشد.

مولر به خبرگزاری آلمان گفت که این پول برای بسیاری از خانواده ها برای "ادامه زندگی شان مهم" است: «اما این پول‌ها فقط برای انسان‌هایی مفید واقع می‌شود که خویشاوندان یا خانواده های شان در خارج هستند؛ به همین دلیل، جایگزینی برای کمک‌ های انکشافی در یک کشور نیست که برای همه مفید واقع می شوند».

خارجی ها در حال ارسال پول برای خانواده های شان از آلمان

خارجی ها در حال ارسال پول برای خانواده های شان از آلمان

مرتبط:  مهاجران پول بیشتری به کشورهای اصلی شان می فرستند

اخیراً بانک جهانی هشدار داده است که ارسال پول‌ها توسط مهاجرین دراین سال به دلیل بحران کرونا درس سطح جهانی تا تقریباً ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

بسیاری مهاجران شغل‌ های شان را از دست داده‌اند و افزون برآن انتقال پول‌ نیز مشکل شده است. برای خانواده‌های مهاجران در کشورهای رو به انکشاف، ممکن است این امر فاجعه بار باشد.

مرتبط:  خارجی‌ها در یک سال ۴،۲ میلیارد یورو از آلمان به کشورهای شان فرستاده اند

براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، ارسال پول به سومالیا در سال ۲۰۱۹، برابر به حدود ۳۲ درصد از تولید ناخالص کشور بوده است.

براساس گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت، آلمان در سال ۲۰۱۷ با ۲۲،۱ میلیارد دالر پول ارسالی در سطح جهانی، از جمله پنج مهمترین کشور جهان برای مهاجران بوده است.

خیرگزاری آلمان/ح.م

خارجی ها در حال ارسال پول برای خانواده های شان از آلمان

خارجی ها در حال ارسال پول برای خانواده های شان از آلمان

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/بحران-کرونا-مهاجران-پول-کمتری-به-خانواده-شان-می-فرستند/a-53532437?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading