بازتاب نیوز

طیاره مسافربری پاکستان در شهر کراچی سقوط کرد

٢ جوزا ١٣٩٩ رادیو اروپای آزاد

مقامات پاکستانی می‌گویند، یک طیاره مسافربری با ۹۹ سرنشین در نزدیک یک منطقۀ مسکونی شهر کراچی در جنوب این کشور، سقوط کرده است.

عبدالستار سخنگوی شرکت هوایی بین‌المللی پاکستان (PIA) تأیید کرده که این طیاره متعلق به آن‌ها بوده و هشت عملۀ پرواز نیز شامل سرنشینان آن بوده اند.

ادارۀ هوانوردی پاکستان در یک اعلامیه گفته است، این طیاره از شهر لاهور عازم كراچی بود و لحظاتی قبل از فرود آمدن در میدان هوایی محمد علی جناح، در شهر کراچی سقوط کرده است.

پاکستان دو روز پیش پروازهای داخلی‌اش را به مناسبت عید سعید فطر از سر گرفت. این پروازها به خاطر شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود.

به اساس گزارش رادیو پاکستان این طیاره از نوع "ایرباس ای‌۳۲۰" بوده است. شرکت ایربس تا هنوز در مورد این رویداد چیزی نگفته است.

به نوشتۀ آژانس خبری اسوشیتد پرس، عمران خان صدراعظم پاکستان از طریق تویتر نوشته که از حادثۀ سقوط طیارۀ پی.آی.ای شوکه و ناراحت شده، دعا و تسلیتش را به خانواده‌های قربانیان می‌رساند. به گفتۀ صدراعظم پاکستان تحقیقات فوری در مورد این رویداد آغاز خواهد شد.

ادارۀ مطبوعاتی اردوی پاکستان در بیانیه ای اعلام کرده که نیروی واکنش سریع اردو و نیروی های شبه نظامی ایالت سند نیز به خاطر همکاری با عملیۀ نجات ادارۀ ملکی، به محل رویداد رسیده اند.

پولیس و اردوی پاکستان محل رویداد را محاصره کرده اند.

در فیلم های ویدئویی که در رسانه های اجتماعی نشر شده است، مردمی دیده می‌شوند که از بام های شان به دود غلیظی می‌نگرند که از محل رویداد به هوا بلند شده است.

در برخی گزارش‌ها گفته شده، در نتیجۀ سقوط این طیاره مسافربری، حداقل پنج منزل مسکونی و چندین واسطۀ نقلیه در منطقۀ فقیر نشین و خیلی مزدحم "مدل کالونی" نیز تخریب شده است.

ادارۀ هوانوردی پاکستان پس از این رویداد، حالت اضطراری را در میدان هوایی بین‌المللی شهر کراچی اعلام کرده است.

به گفتۀ عبدالستار سخنگوی شرکت هوایی بین المللی پاکستان (PIA) در مورد این رویداد تحقیقات می‌شود.

تا هنوز در مورد رقم دقیق تلفات، سرنوشت مسافران و عملۀ این طیاره جزئیات ارائه نشده است.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30628868.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading