بازتاب نیوز

بازداشت دو عضو ارشد گروه طالبان در هرات

٢ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری خامه پرس

ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت دو تن از اعضای ارشد گروه تروریستی طالبان در ولایت هرات خبر می‌دهد.

ریاست عمومی امنیت ملی (جمعه ۲ جوزا) اعلام کرده است که نیرو‌های قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی، شفیع مسئول نظامی طالبان و راوت مسئول نامنهاد صحت‌عامه‌ی طالبان را در ولایت هرات بازداشت کرده اند.

در اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی آمده است «شفیع‌ مشهور به حافظ عمری که  یکی از اعضای ارشد گروه طالبان می‌باشد، مسوولیت ناامن سازی شاهراه‌ها و طراحی حملات بر بندهای مهم و حیاتی کشور را در هرات داشت. او اکثر جنگ‌ها و ناامنی‌ها را در ولسوالی‌های شیندند، پشتون‌زرغون و کرخ سازماندهی کرده است. همچنین نامبرده رهبری حملات تروریستی و ترور های هدفمند در داخل شهر هرات، حمله بالای تاسیسات عام‌المنفعه و بندهای آب‌گردان را برعهده داشت»

در اعلامیه همچنان آمده است که در یک عملیات دیگر، راوت فرزند احمد ساکن اصلی و فعلی ولسوالی گذره، مسوول نامنهاد صحت‌عامه‌ی طالبان در ولسوالی‌های گذره، زنده‌جان، انجیل، پشتون‌زرغون بود که مسولیت مداوا و انتقال زخمی های طالبان را بدوش داشت، نیز بازداشت شده است.

در پایان اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی آمده است که این ریاست بعنوان نهاد تامین کننده امنیت جمعی و حراست از منافع ملی در پی شناسایی و سرکوب گروه‌های تروریستی، حلقات مخرب و عوامل نفوذی است و در برابر آنها با جدیت و قاطعیت عمل می‌کند.

این در حالی است که پیش از این ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت رهبر گروه داعش شاخه خراسان، عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی با ۱۹ تن از همکارانش به شمول قاری ذاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه‌ی پاکستانی خبر داده بود.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/72491

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading