بازتاب نیوز

روند انتقال سومین محموله‌ی گندم کمکی هند به افغانستان آغاز شد

٢ جوزا ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: سفارت هند در کابل می‌گوید که روند انتقال سومین محموله‌های 75 هزار متریک تُن گندم کمکی این کشور به افغانستان آغاز شده است.

سفارت هند در کابل امروز (جمعه، 2 جوزا) در رشته‌تویتی گفته است که این محموله با وزن پنج‌هزار و 750 متریک تُن گندم از بندر «بمبئی» بارگیری شده و از طریق بندر «چابهار» در ایران به افغانستان منتقل می‌شود.

این محموله‌ی گندم کمکی در 250 کانتینر حمل می‌شود.

سفارت هند در کابل گفته است که متباقی محموله‌های گندم کمکی این کشور به افغانستان نیز در جریان هفته‌های آینده منتقل می‌شود.

روند انتقال محموله‌های 75 هزار متریک تُن گندم کمکی هند در تاریخ 24 حمل آغاز شد. نخستین محموله‌ی آن با وزن پنج هزار متریک تُن در تاریخ یکم ثور به هرات رسید.

دومین محموله‌ی 75 هزار تُن گندم کمکی با وزن ده هزار و 24 متریک تُن گندم نیز از بندر چابهار در ایران بارگیری و به طرف افغانستان ارسال شده است.

هند از کشورهای بزرگ کمک‌کننده‌ی افغانستان در دو دهه‌ی گذشته به حساب می‌آید که بیش‌ترین کمک‌هایش در بخش زیربناها بوده است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/99357/the-process-of-transferring-indias-third-aid-shipment-of-wheat-to-afghanistan-has-begun/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading