بازتاب نیوز

آکسفام دفاترش را به شمول افغانستان در ۱۸ کشور می بندد

٢ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

 سازمان خیریه جهانی آکسفام دفترش را در افغانستان نیز می بندد. دلیل این تصمیم مشکلات مالی و فشارهای اقتصادی که از شیوع ویروس کرونا به میان آمده است، خوانده شده است. با این اقدام این سازمان خیریه نزدیک به سه درصد کارمندانش را از دست خواهد داد.

 در یک خبرنامه این سازمان ضد فقر آمده که بحران کرونا آنان را وادار ساخته روی برنامه هایی که در سال  ۲۰۱۸ آغاز شده اند، تجدیدنظر شود.

در شماری از کشورها به علت شیوع ویروس کرونا و در نتیجه محدودیت های وضع شده، این سازمان مجبور شده که برخی از مکان های گردآوری کمک های مالی را بسته و شماری از برنامه های جمع آوری پول را لغو کند.

 این سازمان خیریه پیش از این نیز به مشکلات مالی دچار شده بود. در سال ۲۰۱۰ افشای برخی از قضایای آزار و اذیت میان کارمندان این سازمان در کشور هایتی سبب شد، که کمک های مالی این سازمان کاهش یابند.

Protestaktion der Hilfsorganisation Oxfam Deutschland (Argum/Oxfam Deutschland)

تظاهرات اعضای سازمان خیریه آکسفام در آلمان

 آکسفام  که از ترکیب ۲۰سازمان خیریه ساخته شده، می خواهد به شمول  افغانستان، هایتی، کیوبا و مصر در ۱۸ کشور جهان دفاترش را ببندد؛ به این ترتیب در این کشورها از میان ۵۰۰۰ کارمند، ۱۴۵۰ تن را از دست خواهد داد.

این سازمان گفته است که در ۴۸ کشور دیگر جهان به فعالیت هایش ادامه خواهد داد. چیما ویرا، مسئول بخش اجرایوی سازمان آکسفام گفت:«ما از مدتی به اینسو روی این طرح کارمی کنیم که درنتیجه شیوع این آفت جهانی، قسمتی از تصامیم را عملی کنیم». ویرا تعهد کرده است که تا توان دارد تلاش خواهد کرد کسانی که با این سازمان کار کرده اند،  به آینده با اطمینان کامل بنگرند.

 به گفته چیما در کشورهایی که پس از این دفاتر این سازمان موجود نمی باشد، آنان با دیگر سازمان ها و متحدین شان به گونه مشترک به کارشان ادامه خواهند داد تا از جنبش های اجتماعی حمایت گردیده و برای یک تغییر مثبت بالای دولت ها و سکتور خصوصی تاثیرگذار باشند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/آکسفام-دفاترش-را-به-شمول-افغانستان-در-۱۸-کشور-می-بندد/a-53538622?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading