بازتاب نیوز

حمله‌های گروه تروریستی طالبان درماه رمضان روبه افزایش بوده‌است

٢ جوزا ١٣٩٩ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

به گذارش شورای امنیت افغانستان ۱۴۶غیرنظامی درحملات گروه تروریستی طالبان درماه رمضان جان باخته‌اند

براساس داده های شورای امنیت ملی حمله‌های گروه تروریستی طالبان درماه رمضان روبه افزایش بوده‌است 

براساس آماردادهشده یی این نهاد ظرف چهار هفته ماه مبارک رمضان، در کم و بیش بیست ولایت کشور،  ۱۴۶ غیرنظامی درنتیجه  حمله‌های گروه تروریستی طالبان جان باختند و ۴۳۰ تن دیگر مجروح شده اند.

عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید که، دیگر ادامه خشونت‌ها از سوی گروه تروریستی طالبان پذیرفتنی نیست: «مبارزه قاطع، عملیات قاطع علیه گروه تروریستی طالبانی که دست به خشونت زدند و خشونت را انتخاب کردند را ادامه میدهند وادامه خواهد داشت».

سیداکبر آغا، عضو پیشین گروه تروریستی طالبان اما تاکید کرده که یگانه راه کاهش خشونت، آغاز گفتگوهای صلح است. 

این در حالی‌است که هم‌اکنون در ولایات‌‌هلمند، بدخشان، تخار، کندز، فاریاب، بلخ، پکتیا، ننگرها، پکتیکا، بغلان، هرات، میدان وردک، بادغیس،کاپیسا، سمنگان و کندهاردرگیریها به شدت  ادامه دارد.

همزمان با این وزارت دفاع امریکا گفته‌است که پاکستان با پناه دادن به شبکه حقانی و دیگر گروه‌های هراس‌افگن در تلاش سوق دادن گفتگوهای صلح افغانستان به نفع خودش بوده است.

عایشه فاروقی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه پاکستان درین باره چنین گفت: «در این مرحله حیاتی، بسیار مهم است که تمامی رهبران افغان به‌گونه سازنده برای منافع مردم افغانستان با هم کارکنند و به این کشور صلح و ثبات همیشه‌گی بیاورند؛ کشوری که از چندین دهه‌ بدین طرف است با خشونت و منازعه درگیرمانده است.»

نبرد میان نیروهای دولتی و گروه تروریستی طالبان در حالی بالا گرفته‌است که حکومت افغانستان بعداز حمله‌های مرگبارکابل، ننگرهارو لغمان حکم عملیات‌ تهاجمی را به نظامیان خود داد. وقرار معلوم واشنگتن در تلاش است تا دو طرف را جلوگیری از خشونت‌ها قانع بسازد.

برچسب ها: #حمله‌های گروه تروریستی طالبان , #درماه رمضان روبه , #افزایش بوده‌است

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2020/05/23/hmlhhy-grwh-trwrysty-tlbn-drmh-rmdn-rwbh-fzysh-bwdhst-1422168

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading