بازتاب نیوز

ادامه حملات بر کارمندان صحی؛ معین وزارت صحت از حمله مسلحانه جان به سلامت برد

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرنامه

در ادامه حملات بر کارمندان صحی در یک ماه اخیر وحید مجروح معین وزارت صحت از حمله مسلحانه در ولایت لوگر نجات یافت.

آقای مجروح در صفحه کاربری فیسبوک اش نگاشته است که حوالی ساعت ۵ صبح امروز شنبه (۳جورا) در متطقه پل علم ولایت لوگر از کمین مسلحانه نجات یافته است.

آقای مجروح افزوده که این رویداد زمانی اتفاق افتاده که او در مسیر برگشت از یک سفر رسمی به ولایت های خوست، پکتیا و لوگر بوده است.

حمله بر زایشگاه در دشت برچی

این حمله در حالی صورت می گیرد که سه مهاجم مسلح، حوالی در روز ۲۳ثور  ماه گذشته بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی، در حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل، حمله کردند و در این حمله ۲۴ تن بشمول زنان، نوزادان و کارمندان صحی کشته و ۱۶ دیگر زخمی شدند.

هر چند گروه طالبان مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفت اما حکومت افغانستان آن را کار گروه طالبان عنوان کرد.

این حمله با واکنش و محکومت های گسترده بین المللی رو برو شد.

لت و کوب و گروگان گیری

به تاریخ ۱۷ ثور نیز شماری از بستگان یک قربانی ویروس کرونا، یک داکتر و پرستار شفاخانه افغان – جاپان را در کابل پس از آن لت‌وکوب کردند که یک مرد کهن‌سال مبتلا به ویروس کرونا در این شفاخانه جان باخته بود. به تعقیب آن وزارت صحت از پولیس درخواست تامین امنیت مراکز صحی مخصوص ویروس کرونا را کرده بود.

در همین حال کمیسیون حقوق بشر نیز اعلام داشته بود که گروه طالبان سه نفر از کارمندان یک دفتر ناظر بر فعالیت های مراکز صحی را در ولایت فاریاب اسیر کرده و این کمیسیون این اقدام طالبان را بر اساس اصول و ارزش های حقوق بشردوستانه، جنایت جنگی خوانده بود.

هرچند با وجود تاکید وزارت صحت بر غیرسیاسی و مردمی بودن این وزارت و کارمندان صحی اما این حملات همچنان علیه کارمندان و مراکز صحی ادامه دارد.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار نظامی-امنیتی اینجا را ببینید.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/05/23/ادامه-حملات-بر-کارمندان-صحی؛-معین-وزار/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading