بازتاب نیوز

ثبت بیش از ۷۸۰ واقعه مثبت ویروس کرونا در یکشبانه روز گذشته، در کشور

٣ جوزا ١٣٩٩ مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

کابل، افغانستان: از مجموع ۱۵۲۸ سمپل مشکوک ویروس کرونا که در یکشبانه روز گذشته در لابراتوار های وزارت صحت عامه مورد آزمایش قرار گرفته، ۷۸۲ سمپل آن مثبت تشخیص شده است.
باثبت ۷۸۲ واقعه جدید ویروس کرونا، شمار مجموعی بیماران مبتلا به کووید۱۹، در سطح کشور تا اکنون به ۹۹۹۸ نفر رسیده است.
داکتر وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه که در سلسله کنفرانس های خبری روزانه این وزارت در مورد ویروس کرونا، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت صحبت می کرد، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ تن دیگر از بیماران مصاب به کووید۱۹، شفایاب شده اند که با ثبت آن شمار مجموعی شفایافتگان از این بیماری تا اکنون به ۱۰۴۰ نفر رسیده است.
او همچنان افزود که با فوت ۱۱ تن دیگر از بیماران کووید۱۹، در یکشبانه روز گذشته، شمار مجموعی جان باختگان از اثر این بیماری، به ۲۱۶ نفر رسید.
مجروح، با نگرانی از افزایش واقعات مثبت ویروس کرونا، گفت به هر اندازه ای که شهروندان کشور اصول اساسی بهداشت برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا را رعایت نکنند، به همان میزان شمار بیماران کووید۱۹، در کشور افزایش خواهد یافت.
او گفت: فاجعه شیوع ویروس کرونا در حال گسترش است ودر صورتی که مردم قیود روز گردی را رعایت نکنند وبه توصیه های صحی وزارت صحت عامه عمل ننمایند، دامنه فاجعه گسترده تر خواهد شد.
معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه از شهروندان کشور درخواست کرد که به خاطر مصونیت خود واقارب شان، در روز های عید فطر در خانهء خود بمانند وبه خانه های یکدیگر نروند، در غیر آن روز های عید برای آنان به جای روز های شادی، به غم تبدیل خواهد شد.
او تاکید کرد که تحمل سختی های در خانه ماندن برای دو تا چهار هفته دیگر، می تواند از شیوع بیشتر ویروس کرونا به شکل قابل ملاحظه ای بکاهد وشمار مبتلایان به ویروس کرونا وجان باختگان از این بیماری، به حد اقل برسد.
###

لینک اصلی: http://www.gmic.gov.af/dari/corona-press-releases2/4189-2020-05-23-07-46-41

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

آخرین خبر ها:

Loading