بازتاب نیوز

طالبان در ماه رمضان ۱۴۶ غیرنظامی را کشته‌اند

٣ جوزا ١٣٩٩ سلام وطندار

در پی افزایش خشونت‌ها و کشته شدن غیرنظامیان در کشور، دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرده که در جریان ماه رمضان، 146 غیرنظامی از سوی طالبان کشته شده و 430 تن دیگر زخمی شده‌اند.

جاوید، فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی امروز (شنبه، سوم جوزا) در توییرتش نگاشته است که 430 غیرنظامی در 30 ولایت کشور در ماه رمضان کشته شده‌اند. به گفته او، در میان قربانیان حملات اخیر، زنان و کودکان نیز شامل اند.

پیش از این نیز شورای امنیت ملی در باره کشته شدن غیرنظامیان از سوی طالبان گفته بود که در هفته‌ اول ماه رمضان، ۱۷ غیرنظامی در ۱۷ ولایت کشور از سوی طالبان کشته و ۴۹ غیرنظامی دیگر زخمی شده بودند.

بر اساس گفته‌های دفتر شورای امنیت ملی، در هفته دوم ماه رمضان،  ۲۵ غیرنظامی در پی عملیات‌های طالبان کشته و ۷۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

هفته سوم ماه رمضان، مرگ‌بارترین هفته برای غیرنظامیان در کشور بود. در این هفته ۷۹ غیرنظامی در حملات طالبان کشته و ۲۱۸ غیرنظامی دیگر زخمی شده بودند.

حمله مهاجمان مسلح به شفاخانه‌یی در غرب کابل و حمله انتحاری در ننگرهار که دولت افغانستان عامل این حملات طالبان را می‌داند، مرگ‌باترین حملات علیه غیرنظامیان در ماه‌های اخیر بوده است.

گروه طالبان در پیوند به گزارش دفتر شورای امنیت ملی تاکنون چیزی نگفته است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55231

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading