بازتاب نیوز

پناهجوی زن افغان توسط خانم هموطنش در یونان به قتل رسید

٣ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

فرستنده رادیوی دولتی یونان از جان باختن یک پناهجوی افغان در کمپ موریا گزارش داده است. به گفته پولیس این جزیره، این زن را یک خانم پناهجو از افغانستان پس از مشاجره به قتل رسانده است. فرد مظنون به تپه های اطراف اردوگاه موریا فرار کرده بود، اما شب گذشته از سوی پولیس بازداشت شده است. 

پولیس می گوید نخست میان کودکان این دو خانواده که خیمه های شان در کنار هم قرار دارد، مشاجره رخ داده بود. به نقل از گزارش رسانه محلی "پولیتیکللیسبوس" مسئولین مداخله کرده و این دو خانواده را به دو محل جداگانه نتقال داده اند.

اردوگاه موریا در جزیره لیسبوس بیش از حد مزدحم می باشد. درگیری و مشاجره میان باشندگان این کمپ که زیر چادرها و خیمه های نامصئون زندگی می کنند، امر معمول است.

این اردوگاه ظرفیت پذیرش نزدیک به سه هزار تن را دارد، اما در حال حاضر، حدود ۱۷ هزار پناهجو در این اردوگاه و اطراف آن زندگی می کنند.

سازمان های بین المللی از جمله کمیساریای عالی سازمان ملل در امور مهاجران همواره خواسته اند که پناهجویان از این اردوگاه به جاهای مصئون انتقال داده شوند.

به تازگی گروهی از پناهجویان از این اردوگاه جزیره ای به سرزمین اصلی یونان انتقال یافتند. با این همه، روند ورود پناهجویان تازه به این جزیره همچنان ادامه دارد.

Aj-Rsh(dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/پناهجوی-زن-افغان-توسط-خانم-هموطنش-در-یونان-به-قتل-رسید/a-53543181?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading