بازتاب نیوز

بحران کرونا؛ نگرانی از حملات نژادگرایانه و یهودستیزانه در آلمان

٣ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

خانم انیته ویدمن-موتس، روز شنبه به روزنامه های "گروه رسانه‌ ای فونکه" گفت: «در زمان بحران کرونا، انسان‌ها مورد تحقیر و تهدید قرار می‌گیرند و بر آن‌ها با پاشیدن اسپری ضدعفونت حمله می شود. این حملات علیه زنان و مردان یهودی، علیه انسان‌هایی به چهره آسیایی، علیه همه گروه‌های سنی ازکهنسالان تا کودکان و زنان صورت می گیرد».

مرتبط:  شاخص ترور: حملات تروریستی با انگیزه های راستگرایانه افزایش یافته است

این سیاست مدار حزب دموکرات مسیحی آلمان "سی دی یو" افزود که شمار دفاتر مشوره  دهی برای قربانیان وحشتناک است. در کمتر از چند هفته، بیش از ۱۰۰ گزارش درباره حملات یهودستیزانه و نژادگرایانه در این دفاتر ارائه شده است. خانم انیته ویدمن-موتس توضیح داد: «این گزارش ها نشان می‌دهند که تاچه حدی مهم است که ما حالا مبارزه علیه نژادگرایی و افراط گرایی دست راستی را در بالاترین سطوح سیاسی قرار دهیم و به صدای قربانیان گوش دهیم.» او هشدار داد که نژادگرایی "بنیاد دموکراسی مان" را نابود می کند.

مرتبط:  پولیس آلمان شش فرد مظنون به تروریسم راستگرایانه را بازداشت کرد

روز چهارشنبه کمیسیون کابینه آلمان برای مبارزه با افراط گرایی راستگرایانه و نژادگرایی، برای نخستین بار نشستی را برگزار کرد. هورست زیهوفر وزیر داخله آلمان بعد از آن برنامه‌هایی شامل تدابیر پیشگیرانه علیه افراط گرایی را برای آغاز سال آینده اعلام کرد و گفت که نخستین طرح در این مورد قرار است ماه اکتوبر پیش کش شود.

دفتر معلومات و تحقیقاتی درباره یهودستیزی در برلین در آغاز ماه می گفت که نظریه‌ های توطئه گرانه و کلیشه هایی با انگیزه‌ های یهودستیزانه با بحران کرونا به میزان زیادی شدت یافته است.

خبرگزاری آلمان/ح.م

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/بحران-کرونا-نگرانی-از-حملات-نژادگرایانه-و-یهودستیزانه-در-آلمان/a-53544271?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading