بازتاب نیوز

آمریکا: هند شریک مهمی برای توسعه آینده افغانستان است

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آلیس ولز» معاون وزیر خارجه آمریکا در آسیای مرکزی و جنوبی با تاکید بر اهمیت بازیگری هند در افغانستان اظهارداشت: ما معتقدیم که یک افغانستان سالم نیازمند روابط سالم با هند است.

وی در پاسخ به پرسشی نیز گفت: آمریکا و هند در رابطه با ارتباط مستقیم با طالبان اختلاف دارند اما در حالی که دولت ترامپ در پی یک توافق سیاسی و حضور طالبان به عنوان بخشی از ساختار سیاسی حاکم در افغانستان است، روابط این دولت با هند باید نزدیک باشد.

به گزارش «اکونومیک تایمز»، معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که هند شریک مهمی در توسعه آینده افغانستان خواهد بود.

ولز همچنین با اشاره به ادامه درگیری‌ها در افغانستان میزان خشونت‌ها را غیرقابل قبول خواند و تصریح کرد که مسئولیت طالبان است تا خشونت‌ها را بطور قابل توجهی کاهش دهد.

به رسمیت شناختن دولت افغانستان؛ شرط مذاکره مستقیم هند با طالباناستقبال مشروط طالبان از نقش هند در افغانستان

آمریکا در حالی خواستار ارتباط مستقیم دهلی‌نو با طالبان است که اخیراً نشریه هندی «پرینت» نوشت: آمریکا دهلی‌نو را برای مذاکره با طالبان تحت فشار قرار داده است اما هند تنها در صورتی حاضر به مذاکره مستقیم با این گروه می‌شود که طالبان نظام دموکراتیک افغانستان را بپذیرد و دولت منتخب در افغانستان را نیز به رسمیت بشناسد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/03/03/2272209/آمریکا-هند-شریک-مهمی-برای-توسعه-آینده-افغانستان-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading