بازتاب نیوز

شکایت عروس؛ مادرکلانی به حذف تصاویر نوه‌هایش از فیسبوک محکوم شد

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری افق

یک مادرکلان هالندی از طریق دادگاه محکوم شده است که تصاویر نوه‌های خود را از فیسبوک حذف کند. این مادرکلان از سوی عروس خود متهم شده است که بدون اجازه تصاویر سه نوه خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌است.

طبق قانون حمایت از داده‌ها در اروپا، این خانم باید هرچه سریع‌تر تصاویر نوه‌های خود را از فیسبوک حذف کند.

بر اساس قوانین معروف و محرمانه حفظ حریم خصوصی اروپا، استفاده از عکس‌ها و تصاویر افراد بدون اجازه محکوم است. دادگاه هالند در اوایل این ماه حکم داد که مادربزرگ باید تمام تصاویر نوه‌های خود را که در فیسبوک و پینترست ارسال کرده است حذف کند چرا که مادر این کودکان از وی شکایت کرده‌است.

این مادر سه فرزند چهارده ساله، شش و پنج ساله دارد و چندین بار از مادر شوهرش خواسته بود تا تصاویر فرزندانش را حذف کند. در همین گزارش آمده است که بزرگ‌ترین کودک هفت سال قبل به همراه پدرش با مادرکلان زندگی کرده بود.

این مادر اظهار داشت که نمی‌خواهد عکس‌های فرزندانش در اینترنت به نمایش گذاشته شود و بنا بر گزارش‌ها، برای یک سال با مادرکلان صحبت نکرده است.

اکنون نیز دادگاه به نفع مادر حکم داد و به ازای هر روز تاخیر در پاک کردن عکس نوه‌ها، جریمه‌ای ۵۰ یورویی در نظر گرفته شده است. این حکم را می‌توان بی سابقه‌ترین حکم در تاریخ استفاده از فیسبوک دانست.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/149767

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading