بازتاب نیوز

امریکا از آتش‌بس‌ سه روزه از سوی حکومت و طالبان استقبال کرد

٤ جوزا ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه امریکا برای صلح افغانستان ضمن مبارکی عید، از تصمیم طالبان و حکومت افغانستان برای آتش‌بس در سه روز عید استقبال کرده است.

آقای خلیل‌زاد، امروز یکشنبه چهارم جوزا که برابر است با روز اول عید سعید فطر در صفحه‌ی تویتر خود نگاشته است: "این یک فرصت مهم است و نباید از دست برود. ایالات متحده سهم خود را برای کمک انجام خواهد داد."

آقای خلیل‌زاد افزوده است: "گام‌های مثبت دیگری باید فوراً دنبال شود: رهایی زندانیان باقی‌مانده از هر دو طرف، همان‌گونه که در موافقتنامه ایالات متحده – طالبان مشخص گردیده، برنگشتن به سطح بلند خشونت‌ها، و توافق بر تاریخ جدید برای آغاز نمودن مذاکرات بین الافغانی."

نماینده‌ی ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفته است که چالش‌های دشواری در دو طرف باقی‌مانده است اما به گفته‌ی او، اگر رهبران همه طرف‌ها تصمیم‌های درست بگیرند و منافع مردم‌شان را اولویت دهند بر دشواری‌ها فایق خواهند آمد.

او تاکید کرده است: "این پیشرفت فرصتی خوبی را برای تسریع پروسه صلح فراهم می‌کند."

رییس جمهور غنی امروز در پیام عیدی‌اش گفت که رهایی زندانیان طالبان سرعت می‌یابند و از طالبان نیز خواست تا رهایی زندانیان حکومت را سرعت دهند.

آقای غنی در ادامه گفت که هیات گفتگوکننده آماده است تا هرچه زودتر گفتگوها را آغاز کند.

به گفته‌ی او، هیات گفتگوکننده همه شمول است.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از اعلام آتش‌بس از سوی حکومت افغانستان و طالبان در سه روز عید استقبال کرده و گفته است که "تمام طرف‌ها باید از این فرصت برای صلح استفاده کنند."

نیروهای امریکایی در افغانستان از اعلام آتش‌بس از سوی حکومت افغانستان و طالبان در سه روز عید استقبال کرده و از تمام طرف‌ها خواسته است که خشونت‌ها را کاهش دهند.

پاکستان از اعلام آتش‌بس از سوی حکومت افغانستان و طالبان در سه روز عید استقبال کرده و گفته است که "برای یک افغانستان صلح‌آمیز، با ثبات و با عزت دعا می‌کنیم."

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42127-2020-05-24-03-51-54

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0