بازتاب نیوز

بیش از ۱۰۰ زن در ولایت سرپل در نماز عید شرکت کردند

٤ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

با وجود خطر ابتلا به ویروس کرونا  و منع تجمعات در افغانستان ، مقام های محلی ولایت سرپل از شرکت بیش از ۱۰۰ زن در نماز عید خبر می دهند.

وزارت امور زنان این ولایت می گوید که بیش از یک صد زن در مسجد عیدگاه ولایت سرپل نماز عید را در جماعت خواندند.

مرتبط:  عید سعید فطر را به شما مبارکباد می گوییم

 نبیلا حبیبی، رئیس امور زنان ولایت سرپل به دویچه وله می گوید که این زنان با حفظ فاصله و رعایت توصیه  های بهداشتی وزارت صحت عامه در نماز عید شرکت کردند:« با حفظ فاصله نماز عید را ادا کردیم، و برای زنان پیام دادیم که در روز های عید از گشت وگذار و عید گشتک خود داری کنند، ... در خانه بمانند و توصیه های صحی را رعایت کنند.»

زنان در ولایت سرپل نماز عید را برگزار کردند.

زنان در ولایت سرپل نماز عید را برگزار کردند.

خانم حبیبی تاکید می کند که این زنان می خواستند تا نماز عید را در فضای باز بخوانند، اما به علت محدودیت های موجود درجامعه افغانستان نتوانسته اند، نماز عید را در فضای باز بخوانیم:« یک سلسله محدویت ها که در جامعه سنتی ما برای زنان وجود داد، نتوانستیم در فضای باز نماز عید را ادا کنیم.»

مرتبط:  پولیس افغانستان از گشت و گذار مردم در روزهای عید جلوگیری می کند

 بربنیاد معلومات ریاست امور زنان سرپل ، در سالهای گذشته، همه ساله زنان زیادی در این ولایت در نماز عید در مساجد شرکت می کردند، اما امسال به علت شیوع ویروس کرونا حضور زنان در نماز عید کمرنگ بود.

 مسلمانان در جهان عید امسال را با محدودیت های وضع شده به دلیل جلوگیری از گسترش کرونا جشن گرفتند، بسیاری کشور های اسلامی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از مردم خواستند تا در خانه های شان نماز عید را  ادا نمایند.

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/بیش-از-۱۰۰-زن-در-ولایت-سرپل-در-نماز-عید-شرکت-کردند/a-53551209?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0