بازتاب نیوز

اصابت هاوان در لغمان و غزنی ۱۶ کشته و زخمی برجا گذاشت

٤ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

با وجود اعلام آتش بس از سوی گروه طالبان در سه روز عید، به نظر می رسد که در برخی ولایت ها زیر دستان طالبان اعتنایی به دستور رهبران این گروه ندارند.

 مقام های محلی ولایت لغمان خبر دادند که شب گذشته در نتیجه اصابت  مرمی هاوان در یک خانه مسکونی در ولسوالی الیشنگ این ولایت چهار تن کشته شدند و هفت تن دیگر زخم برداشتند.

 اسد الله دولت زی، سخنگوی والی لغمان امروز یک شنبه به دویچه وله گفت:« ساعت نه شب گذشته یک  مرمی هاوان در یک منزل مسکونی در منطقه سالاب ولسوالی الیشنگ اصابت کرد که ۴ تن جان باختند و ۷ تن زخمی شدند.» شلیک این هاوان درست در ساعات نخست اعلام آتش بس از سوی طالبان رخ داده است.

مرتبط:  کمیسیون مستقل حقوق بشر تلفات ملکی را "جنایت جنگی" خواند

 مقام های محلی لغمان می گویند که بررسی ها در این باره ادامه دارند و تاکنون روشن نیست که این هاوان از سوی چه کسی شلیک شده است.

 در یک رویداد دیگر، مقام های ولایت غزنی نیز از کشته و زخمی شدن ۵ کودک در نتیجه اصابت هاوان در یک منزل مسکونی در این ولایت خبر داده اند.

مقام های محلی ولایت غزنی می گویند که نا وقت شب گذشته در نتیجه اصابت مرمی هاوان در ولسوالی قره باغ این ولایت بر یک منزل مسکونی یک کودک کشته شده است و چهار کودک دیگر زخم برداشته اند.  مقام های محلی این ولایت می گویند که هاوان از سوی مخالفات مسلح حکومت شلیک شده است.

 این تلفات به غیرنظامیان در نخستین روز عید در حالی وارد شده اند، که طالبان شام روز شنبه در جریان سه روز عید اعلام آتش بس کردند و به زیر دستان شان دستور دادند تا از حمله به مردم و نیرو های امنیتی درروز های عید خود داری کنند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/اصابت-هاوان-در-لغمان-و-غزنی-۱۶-کشته-و-زخمی-برجا-گذاشت/a-53551954?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading