بازتاب نیوز

طالبان از تصمیم حکومت مبنی بر رهایی دو هزار زندانی این گروه استقبال کرد

٥ جوزا ١٣٩٩ سلام وطندار

ارگ ریاست جمهوری روز گذشته (شنبه، سوم جوزا) در پاسخ به برقراری آتش‌بس از سوی گروه طالبان در روزهای عید، روند آزادی دو هزار زندانی این گروه را آغاز کرد. طالبان تصمیم حکومت افغانستان مبنی بر رهایی دو هزار زندانی این گروه را یک گام خوب توصیف کرده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با نشر توییتی ناوقت روز گذشته (یک‌شنبه، چهارم جوزا) گفته که بر بنیاد توافق‌نامه صلح میان طالبان و آمریکا، نیاز است که پنج هزار زندانی این گروه برای اعتمادسازی میان دو طرف آزاد شود.

شاهین عدم رهایی زندانیان را یگانه مانع آغاز مذاکرات بین‌الافغانی گفته است.

روز گذشته ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که در پاسخ به برقراری آتش‌بس از سوی گروه طالبان، روند رهایی دو هزار زندانی این گروه آغاز شده است.

گروه طالبان ناوقت روز شنبه، سوم جوزا اعلام کرد که این گروه برای سه روز با حکومت افغانستان آتس‌بس می‌کند. حکومت افغانستان ضمن استقبال از اعلام آتش‌بس از سوی گروه طالبان گفت که دولت افغانستان نیز به رعایت اصول آتش‌بس متعهد است.

بربنیاد توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان، قرار است پنج هزار زندانی این گروه در ازای یک هزار زندانی حکومت افغانستان آزاد شوند. طالبان آزادی زندانیان‌شان را پیش‌شرط آغاز گفت‌وگو بین‌الافغانی می‌دانند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55268

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0