بازتاب نیوز

۱۰ کشته در درگیری بین دو قوماندان محلی در ولایت تخار

٥ جوزا ١٣٩٩ دويچه وله

جواد هجری، سخنگوی والی تخار به خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گفت که این درگیری روز یک شنبه در ولسوالی کلفگان صورت گرفته و ۱۰ کشته و پنج زخمی به جا گذاشته است.

میراحمد قاسم، عضو شورای ولایتی تخار، وقوع این حادثه را تایید کرد اما گفت که در این درگیری ۹ تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی شده اند.

سخنگوی والی تخار گفت که این درگیری بعد از مداخله ولسوال پایان یافته است. او افزود که دلیل اصلی این درگیری هنوز معلوم نیست، اما افزود که این دو قوماندان ملیشه ای از مدت های طولانی به این سو رقیب هم بوده اند.

شمار زیادی از فرماندهان مسلح محلی ملیشه های خارج از چوکات اصلی نیروهای امنیتی افغانستان را رهبری می کنند. مقام ها گفته اند که گزارش های زیادی وجود دارد که این فرماندهان از سال ها به این سو باعث بی ثباتی و مرتکب فعالیت های جرمی در این ولایت می شوند.

(Af/pa (dpa

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/۱۰-کشته-در-درگیری-بین-دو-قوماندان-محلی-در-ولایت-تخار/a-53555416?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0