بازتاب نیوز

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 11173 نفر رسید

٥ جوزا ١٣٩٩ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت‌عامه می‌گوید که در 24 ساعت گذشته 591 رویداد تازه ویروس کرونا در کشور  ثبت شده‌اند. با این آمار، شمار مجموعی بیماران کوویدنزده در افغانستان به 11173 تن رسید.

کمک سازمان صحی جهان به وزارت صحت افغانستان
کمک سازمان صحی جهان به وزارت صحت افغانستان

بربنیاد گفته های وزارت صحت، در 24 ساعت گذشته تنها یک نفر در ولایت هرات جان باخته است و با این حساب شماری قربانیان ناشی از کروناویروس در افغانستان به 219 نفر رسیده است.

وزارت صحت گفته است که در جریان یک شبانه‌روز گذشته، 22 نفر بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان نیز به 1097 نفر رسیده است.

این وزارت، از مردم خواسته است تا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، در خانه بمانند و رهنمودهای صحی را تطبیق کنند.

سازمان جهانی بهداشت یازدهم ماه مارچ سطح شیوع ویروس جدید کرونا موسوم به کووید-19 را سطح همه گیر جهانی اعلام کرد. طبق آمار این سازمان، تاکنون بیش از 5.1 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده و بیش از 333 هزار نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202005255211356-شمار-مبتلایان-به-ویروس-کرونا-در-افغانستان-به-11173-نفر-رسید/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0