بازتاب نیوز

شاروال کابل: به‌کسی اجازه تخطی از قرنطین را نمی‌دهیم

٥ جوزا ١٣٩٩ رادیو اروپای آزاد

شاروال کابل می‌گوید از تمامی اماکن تفریحی و تجمعی مربوط به این اداره نظارت داشته و به کسی اجازه تخطی از قرنطین را نمی‌دهد.

با آنکه وزارت داخله افغانستان گفت که در روزهای عید مقررات قرنطینه به‌صورت صددرصدی اجرا می‌شود اما شاروالی کابل با توجه به ازدحام مردم در جاده‌ها و اماکن تفریحی می‌گوید که مقررات قرنطین در روزهای عید توسط باشنده‌های کابل نقض شده است.

داوود سلطان‌زوی در صحبت با رادیو آزادی از عدم همکاری مردم در زمینه شکایت کرده از وزارت داخله خواست تا در خصوص مقررات قرنطین از جدیدت بیشتری کار گیرد.

او در پاسخ به‌پرسش رادیو آزادی در مورد تجمع مردم در تفریح‌گاه‌های شهر کابل و بند قرغه در روزهای عید گفت: "قرغه توسط یک موسسه شخصی تنظیم می‌شود و مکروریان‌ها یک تصدی جداگانه است، موضوعات انتظامی مربوط به پولیس است، جاهایی که مربوط به ما است، آن‌ها مسدود اند، شما می‌دانید که در یک شهر شش میلیونی مردم هیچ همکاری نمی‌کند، مردم باید بدانند که این همه به‌خاطر صحت خود شان است در اینجا همکاری مردم بسیار کم است."

آقای سلطان‌زوی هشدار داد که اگر مردم به‌خاطر صحت شان قیود بر گشت‌و‌گذار را رعایت نکنند عواقب آن بردوش خود شان است.

این در حالیست که یک روز قبل از عید وزارت داخله افغانستان گفت که در روزهای عید مقررات قرنطینه به‌صورت صددرصدی اجرا می‌شود تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

وزیر صحت عامه و سرپرست وزارت حج اوقاف نیز از مردم خواستند که در روزهای عید از رفت‌وآمد به‌خانه دوستان خودداری کنند و برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در خانه بمانند.

اما دیده می‌شود که مردم به این هشدارها و خواست‌ها توجه نکرده و مقررات قرنطین را در روزهای عید نقض کرده اند.

در عین حال وزارت داخله افغانستان می‌گوید این موضوع تنها مربوط پولیس نه بلکه ربط می‌گیرد به‌همه مردم.

او افزود" :موضوع تنها مربوط پولیس نیست، موضوع از تصامیم پولیس گذشته، به یک موضوع کلان ملی مبدل شده، موضع که در آن مشارکت بزرگ شهروندان حتمی است، شیوه برخورد پولیس با مردم مبتنی برشیوه دوجانبه است نه خشونت، اما ما کنترول بر اوضاع داریم، اگر رستورانت‌ها و تفریح‌گاه‌ها به صورت گسترده فعالیت داشته باشند حتما پولیس اقدام می‌کند."

آقای آرین هشدارداد که اگر مردم به‌خاطر صحت خود و خانواده‌های خود در خانه نمانند و با پولیس همکار نکنند فاجعه بشری در راه خواهد بود.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30633030.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0