بازتاب نیوز

در چهار ماه پسین ۳۲۵ هزار پناهجو وارد افغانستان شده‌اند

٦ جوزا ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

وزارت امور مهاجران و برگشت ‌کننده‌گان می‌گوید که در جریان چهار ماه پسین، ۳۲۵ هزار پناهجو از ایران و پاکستان وارد کشور شده اند.

سید عبدالباسط انصاری، مشاور رسانه‌یی وزارت امور مهاجران و برگشت کنندگان، امروز سه‌شنبه ششم جوزا گفت که از این میان، ۵۵ هزار پناهجو از پاکستان و دیگر پناهجویان به گونه‌ی گروهی از مرزهای افغانستان با ایران در ولایت‌های نیمروز و هرات به کشور برگشته‌اند.

آقای انصاری همچنان گفت که روند بازگشت پناهجویان از ایران هنوز هم ادامه دارد و به گونه‌ی میانگین روزانه تا ۱۵۰۰ پناهجو وارد کشور می‌شوند.

پیش از این به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان، برگشت گروهی پناهجویان کشور از ایران، نگرانی‌های زیادی را به بار آورده بود که سرانجام نخستین مورد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در ولایت هرات ثبت شد و اکنون این ویروس در سراسر کشور شیوع پیدا کرده است.

هرچند هنوز هم روند برگشت پناهجویان از ایران ادامه دارد، اما مسوولان در هرات می‌گویند که در بررسی‌های صحی از برگشت کنندگان جدی استند.

درمیان کشورهای همسایه‌ی افغانستان، ایران پس از چین بیشترین مورد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ را دارد، به همین دلیل مقام‌های حکومت افغانستان هرچند بارها تلاش کردند تا جلو ورود گروهی برگشت کنندگان به کشور را از راه‌های دیپلومات بگیرند، اما موفق به این کار نشدند.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42141-2020-05-26-13-01-54

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0