بازتاب نیوز

ماسک‌های صورت از ۴ تا ۷ روز COVID-۱۹ را حمل می‌کنند

٦ جوزا ١٣٩٩ جمهور نیوز

Watan Yar/EPA
Watan Yar/EPA گروهی از پژوهشگران ایتالیایی در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند که ماسک‌های صورت می‌توانند بسیار آلوده و خطرناک باشند. درواقع صحت ماسک صورت نیز به اندازه شستشوی مداوم دست‌ها حائز اهمیت است.
گزارش‌های جدید یک مقام صحی ایتالیایی توضیح می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند تا ۴ روز در قسمت داخلی ماسک‌های صورت زنده بماند.
درواقع بر اساس پژوهش‌های این پژوهشگران تا ۴ روز پس از پوشیدن ماسک در قسمت داخلی ماسک و تا ۷ روز در قسمت بیرونی ماسک شاهد ویروس کرونا هستیم. نتایج این پژوهش در شرایطی منتشر می‌شود که اخیراً سازمان پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده اعلام کرده بود که انتقال COVID-۱۹ بر روی سطوح بعید است. با این حال همین سازمان نیز افزود که تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام خواهد شد و البته از افراد درخواست شده است که ماسک خود را تعویض و تمیز کنند.
سازمان پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده توصیه می‌کند ماسک‌های تیکه ‌ای را داخل ماشین لباسشویی و با دمای بالا بشویید. افزون بر این در صورت شستشوی دستی نیز می‌توانید از مایع سفید کننده و ضدعفونی کننده استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود حتماً بعد از شستن ماسک، آن را کاملا خشک کنید. می‌توانید ماسک را در دستگاه خشک کن یا در معرض باد و آفتاب مستقیم بگذارید.

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/128167/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0