بازتاب نیوز

نیویارک تایمز: ترمپ می‌خواهد سربازان امریکایی را از افغانستان پیش از انتخابات بیرون کند

٧ جوزا ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

روزنامه‌ی نیویارک تایمز گزارش داده است که دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا می‌خواهد که نیروهای امریکایی را به گونه‌ی کامل پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور از افغانستان بیرون کند.

آقای ترمپ روز سه‌شنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید در مورد خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان گفته است: "ما ۱۹ سال است که در آنجا (افغانستان) هستیم، و بلی من فکر می‌کنم این کافی است...ما هر وقت خواسته باشیم می‌توانیم به آنجا برگردیم."

نیویارک تایمز به نقل از مقام‌های آگاه امریکایی گفته است که مقام‌های ارشد نظامی در روزهای نزدیک آقای ترمپ را از یک جدول زمانی برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان با خبر خواهند کرد.

این مقام‌ها گفته اند که ترمپ می‌خواهد نیروهای امریکایی پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر این کشور از افغانستان بیرون شود تا کارزار انتخاباتی‌اش را تقویت کند.

به گفته‌ی این مقام‌های آگاه، یک احتمال وجود دارد که جدول زمانی خروج نیروهای این کشور از افغانستان پیش از انتخابات ریاست جمهوری امریکا باشد اما آنان گفته که در تلاش‌ اند تا برنامه‌یی کندتری را برای خروج پیشنهاد کنند.

بربنیاد گزارش نیویارک تایمز، مقام‌های نظامی امریکا به این باور اند که خروج سریع نیروها از افغانستان توافق‌نامه‌ی صلح این کشور با طالبان را متاثیر خواهد کرد.

خروج نیروهای امریکایی از افغانستان بخشی از توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و گروه طالبان نیز است. بربنیاد این توافق‌نامه، امریکا در ۱۳۵ روز پس از امضای آن، شمار نیروهایش در افغانستان را به ۸۶۰۰ سرباز کاهش می‌دهد.

شمار باقی‌مانده‌ی نیروهای امریکایی و ایتلاف نیز در جریان ماه پس از آن پایگاه‌های‌شان در افغانستان را ترک خواهند کرد.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42144-2020-05-27-05-22-48

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0