بازتاب نیوز

اسپر: خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان یکی از گزینه‌ها است، اما «گزینۀ قوی» نیست

٨ جوزا ١٣٩٩ سلام وطندار

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا می‌گوید که خروج نظامیان این کشور از افغانستان پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از گزینه‌ها است، اما یک «گزینۀ بسیار قوی» نیست.

اسپر این سخنان را روز گذشته (چهارشنبه، 7 جوزا/خرداد) در پاسخ به پرسشی که آیا تمام نظامیان آمریکایی تا 6 ماه دیگر افغانستان را ترک می‌کنند، بیان کرده است. او گفته است که برای بیرون‌ کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان جدول زمانی مطرح نمی‌کند.

پیش از این رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند که پنتاگون 8 هزار سربازش را تا پیش از ماه نوامبر ام‌سال و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از افغانستان بیرون می‌کند.

گفتنی‌ست که روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که تمام نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون می‌کند.

آقای ترامپ، نیز زمانی را برای بیرون‌کردن کامل نظامیانش از افغانستان مشخص نکرد، اما گفته بود که «به سرعت هرچه مناسب» نظامیان آمریکایی افغانستان را ترک خواهند کرد.

حکومت افغانستان هنوز در این باره چیزی نگفته است.

بر بنیاد توافق‌نامۀ صلح میان آمریکا و طالبان که ماه حوت سال گذشته در دوحۀ قطر امضا شد، قرار است این کشور در جریان چهار ماه شمار نظامیانش در افغانستان را به 8600 تن کاهش دهد و تا ۱۴ ماه تمامی نیروهای آمریکایی، افغانستان را ترک کنند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55315

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0