بازتاب نیوز

تاکید نمایندگان امریکا، افغانستان و ازبیکستان بر ادامه‌ آتش‌بس

٨ جوزا ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

نمایندگان کشورهای امریکا، افغانستان و ازبیکستان در یک نشست سه جانبه بر ادامه‌ی آتش‌بس در افغانستان تاکید کرده اند.

وزارت خارجه‌ی کشور در اعلامیه‌یی نگاشته است که این نشست روز چهارشنبه هفتم جوزا به گونه‌ی آنلاین به ریاست مشترک دیوید هیل، معاون وزیر خارجه امریکا، محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت خارجه افغانستان و عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجه ازبیکستان برگزار شده است.

در این نشست بر ادامه‌ی آتش‌بس و عدم بازگشت افغانستان به دوران خشونت‌های پیش از آتش‌‌بس در روزهای عید تاکید شده است.

اشترک کنندگان این نشست همچنان از تشکیل حکومت همه‌شمول و ایجاد شورای عالی مصالحه در افغانستان استقبال کرده و بر تسریع روند رهایی زندانیان دو طرف و ضرورت آغاز گفتگوهای میان افغانان تاکید کرده اند.

در بخشی از اعلامیه وزارت خارجه کشور آمده است: "هر سه کشور متعهد به همکاری بیشتر میان هم گردیده و از کشورهای منطقه و جهان نیز تقاضا کردند که از موفقیت روند صلح افغانستان و رسیدن به یک توافق سیاسی پایدار با حفظ دست آوردهای ۱۸ سال گذشته، برای پایان دادن به جنگ در این کشور، حمایت کنند."

نمایندگان امریکا، افغانستان و ازبیکستان در این نشست سه جانبه همچنان روی مسایل سیاسی، امنیتی، اقتصادی و توسعه‌ی انسانی نیز گفتگو کرده اند.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42165-2020-05-28-11-45-22

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0